Фото: Чи можна приватизувати квартиру, якщо отримав відмову від видачі свідоцтва про приватизацію?

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Чи можна приватизувати квартиру, якщо отримав відмову від видачі свідоцтва про приватизацію?

Час прочитання: 3 хв.

Відповідно до чинного законодавства, приватизація об’єктів нерухомості, зокрема, квартири, дозволяє вільно розпоряджатися приватною власністю. Тобто, Ви зможете безперешкодно виконувати різноманітні дії з квартирою: продавати, здавати в оренду, дарувати та ін. Однак, в деяких випадках право власності необхідно відстоювати через суд. Про ці та інші випадки, а також про приватизацію квартири після отримання відмови  видачі свідоцтва про приватизацію розкажуть фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери, які спеціалізуються на питаннях нерухомості.

 

Які об’єкти нерухомості можна приватизувати?

Розпочнемо з того, що приватизація в Україні державного житла реалізується на основі наявності ордеру. Тобто, в даному випадку Ви являєтесь особою, яка винаймає певну житлову площу. Участь в приватизаційній процедурі також беруть члени родини наймача та і особи, які мають державну реєстрацію в цій квартирі.

Приватизація не може здійснюватись щодо наступних об’єктів:

  • Квартири-музеї.
  • Деякі кімнати в гуртожитках (розташовані на території, яка відведена для військових поселень, заказників та інших стратегічних об’єктів).
  • Службові квартири.
  • Квартири, які перебувають в аварійному стані.

Розраховувати на отримання права власності об’єкта нерухомості можуть громадяни України, які на постійній основі проживають в цих квартирах та мають потребу в суттєвому поліпшенні наявних житлових умов.

приватизувати квартиру

В яких випадках можуть відмовити в приватизації?

Згідно з чинним законодавством, органами місцевого самоврядування не може бути надана відмова особам у приватизації. Однак, є винятки. Вони чітко прописані у відповідних законах. Цей перелік є вичерпним.

Серед іншого, у приватизації відмовлять особам, які:

  • Проживають у службовому приміщенні.
  • Встигли повністю використати житлові чеки.
  • Незаконно розміщуються у гуртожитках менше 5-ти років.
  • Перебувають у гуртожитках, цільове призначення яких – тимчасове проживання.
  • Знаходяться у спец гуртожитках.

Відповідаючи на питання, чи можна узаконити квартиру, якщо отримав відмову від видачі свідоцтва про приватизацію, ми відповімо ствердно. Всі суперечки, пов’язані з процесом приватизації об’єкта нерухомості, вирішуються відповідно до чинного цивільного судочинства. Після приватизації власник квартири зможе на свій власний розсуд розпоряджатися майном, а саме: продати, подарувати, обміняти, здати в оренду та ін.

 

Необхідні для приватизації документи

Для приватизації квартири знадобиться пакет документів. Це, зокрема, заява на приватизацію.

Якщо мова йде про неповнолітніх, рішення за них приймають батьки/піклувальники. Якщо неповнолітньому від 14-ти до18-ти років, згода оформлюється нотаріально.

Також знадобляться копії паспортів та ідентифікаційного коду всіх осіб, прописаних в квартирі. За наявності варто надати техпаспорт на житло або копію ордера про надання житлової площі. Кінцевий пакет документів буде залежати від кожного конкретного випадку.

Допомога юристів з нерухомості в приватизації

Допомога юристів з нерухомості в приватизації

Самостійно пройти всі етапи приватизації квартири, особливо, за наявності спірних моментів, достатньо складно. Фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому. Ми маємо необхідний практичний досвід з оформлення об’єктів нерухомості. Серед питань, які розглядають наші спеціалісти – оскарження відмови в приватизації. Ми працюємо на кінцевий результат, застосовуючи весь арсенал теоретичних та практичних знань. Запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до кожного конкретного випадку.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з нерухомості заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація