Чи можна приватизувати квартиру у воєнний час?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Чи можна приватизувати квартиру у воєнний час?

Час прочитання: 2 хв.

Приватизація нерухомості – це реформа відносин власності, ціль яких – перетворення державної власності у приватну. На сьогодні багато людей зацікавлені в приватизації квартир, однак, далеко не всі знають, як це правильно зробити. Якщо Вам потрібно приватизувати квартиру – звертайтесь до кращих юристів України – фахівців PRIKHODKO & PARTNERS.

Свої корективи в процес приватизації нерухомості були внесені в лютому 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Чи можна приватизувати квартиру у воєнний стан? Саме про це ми поговоримо в цій статті.

Законодавча база питання

Нові правила приватизації регламентовані змінами до Закону України «Про приватизацію комунального та державного майна». На рівні закону було змінено правила та встановлено особливості проведення приватизації на термін дії в Україні воєнного стану.

Специфічних особливостей приватизації квартир під час воєнного стану на цей час немає. Єдине виключення – нерухомість на тимчасово окупованій території України.

 

За приватизацію державного житлового фонду відповідають уповноважені органи, які створені органами місцевого самоврядування.

Передача квартир у приватну власність здійснюється при наявності всіх необхідних документів.

Основний пакет документів на приватизацію складається з:

  1. Заяви на приватизацію.
  2. Копії документа-посвідчення особи.
  3. Технічного паспорта на квартиру.
  4. Довідки про склад сім’ї.
  5. Ордеру про надання жилої площі.

Відповідно до статті 8 Закону «Про приватизацію комунального та державного майна», рішення щодо приватизації виноситься не пізніше одного місяця після подання всіх необхідних документів.

На приватизацію мають право: громадяни України, які постійно проживають в квартирах або житлових приміщеннях гуртожитків державного житлового фонду та/або потребують поліпшення житлових умов.

Переваги приватизації квартири

Серед переваг приватизації квартири:

  • Можливість вільного розпорядження майном.

Ви будете законно здійснювати операції з нерухомістю. Тобто, Ви зможете продати, здати в оренду свою квартиру, оформивши відповідний договір. Окрім цього, приватизовану квартиру можна подарувати, закласти, обміняти та ін.

  • Надання права на проведення перепланування житла

 

Приватизоване житло можна переплановувати, встановлювати інженерні комунікації в рамках чинних будівельних законів і норм.

  • Збереження прав власності.

Таким чином, приватизація квартири – дуже важливий процес. Для того, щоб Ви не витрачали багато часу на оформлення всіх необхідних документів, зверніться до юристів PRIKHODKO & PARTNERS. Ми допоможемо не тільки оформити всі необхідні документи, а й представимо інтереси клієнта в судових та інших інстанціях. Запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до кожного клієнта.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з приватизації квартири заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація