"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Піпко Володимир Сергійович
E-mail
pipko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ЧИ МОЖНА ОТРИМАТИ СТРАХОВІ ВИПЛАТИ ЗА ПОШКОДЖЕНЕ РАШИСТАМИ МАЙНО?

З моменту виходу війни росії проти України на новий рівень (Повномасштабне вторгнення 24.02.2022 року) та введення у нашій країні військового стану у багатьох українців почали виникати питання стосовно дії договорів страхування нерухомого та рухомого майна, а також здоров’я.

Одразу слід зауважити, що договори страхування під час воєнного стану свою дію не припиняють, проте можливі певні обмеження на територіях де проводяться інтенсивні бойові дії.

Узагальнюючи можна сказати, що більшість страхових компаній розробили механізм для роботи зі своїми клієнтами під час дії військового стану і відповідні відшкодування за страховими випадками відбуваються.

Окрім того, зараз є можливість також укладати нові договори страхування.

Військовий стан та виплати за пошкоджене майно

Саме по собі введення військового стану в Україні не є підставою для відмови у виплати за договором страхування, проте у першу чергу потрібно орієнтуватися на положення самого договору, а також на обставини внаслідок яких було пошкоджено майно.

Якщо автомобіль пошкоджено наприклад в наслідок ворожого обстрілу, то відшкодувати завдані збитки навряд вдасться, оскільки більшість договорів страхування майна передбачають виключення відносно страхових виплат на випадок обставин непереборної сили, наприклад таких як ведення бойових дій. Проте, все одно, для формування будь-якого висновку необхідно аналізувати положення самого договору страхування.

У той час, наприклад, страхові виплати за збитки отримані при ДТП, або будь-які інші збитки отримані за договором страхування, причина спричинення яких не пов’язана із бойовими діями на території України – здійснюються.

Справа у тому, що страхові компанії після початку війни на території України у 2014 році розпочали вносити певні положення у тексти своїх договорів страхування, а саме положення, що обмежують страхові відшкодування за пошкодження майна внаслідок або під час війни, вторгнення, збройних протистоянь тощо у зоні, де тривають бойові дії. Такі положення договорів страхування створюють позитивні умови для судових спорів у майбутньому між страховиком і страхувальником.

Страхові виплати за ушкодження здоров’я під час бойових дій

Узагальнюючи можна сказати, що у більшості випадків шкода котра викликана ушкодженням здоров’я цивільних осіб під час ведення бойових дій страховими компаніями не відшкодовується.

Проте, деякі зі страхових компаній йдуть на зустріч своїм клієнтам та проводять відповідні виплати за ушкодження здоров’я цивільної особи в результаті ведення бойових дій. Таким чином тут більше індивідуально і потрібно дізнаватись безпосередньо у своєї страхової.

Військова агресія росії проти України визнано форс-мажорною обставиною, що підтверджується відповідним листом Торгово-промислової палати України від 28.02.2022 року.

Таким чином нормативно-правовими актами передбачено, що сторони звільняються від відповідальності за порушення своїх зобов’язань внаслідок дії обставин непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних подій, до таких подій відносяться і бойові дії.

Виходячи із цього, страхова компанія може посилатись на форс-мажорні обставини з метою відтермінування виконання свого зобов’язання за договором. Тобто страхові компанії не звільняються від виконання своїх обов’язків за договором і такі виконання таких обов’язків може бути відтерміновано на період дії військового стану.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація