Чи можна оскаржити рішення МСЕК?

"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Чи можна оскаржити рішення МСЕК?

Час прочитання: 2 хв.

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) завжди відігравала значну роль в Україні. Перш за все це вбачається через призначення ступеня інвалідності особам з обмеженими фізичними можливостями, що впливає на подальший рівень надання їм соціальних послуг та державних пільг.

24 лютого 2022 року РФ здійснила повномасштабне вторгнення на територію нашої країни. Багато чоловіків стали на захист Вітчизни та розпочали приймати безпосередню участь у бойових діях.

На жаль, серед них деякі громадяни отримали поранення та фактично стали інвалідами через бойові дії. А тому питання актуальності надання інвалідності громадянам на сьогодні набуло ще більшої необхідності.

У цій статті ми розглянемо чи можна оскаржити рішення МСЕК, якщо вона відмовляє особі в призначенні ступеня інвалідності.

Який порядок оскарження рішення МСЕК на період дії воєнного стану?

Нормативно-правові акти України передбачають дві можливості як можна оскаржити рішення МСЕК, а саме:

  • досудове оскарження;
  • судове оскарження.

Якщо ми говоримо про досудове оскарження, то під час воєнного стану цю процедуру спростили і на сьогодні, щоб оскаржити рішення комісії потрібно звернутися протягом одного місяця з моменту відмови у призначенні вам інвалідності чи захворювання, набутого на службі в ЗСУ або органах МВС до самої комісії, куди ви подавали відповідну заяву, або до центральної чи обласної комісії.

Форма звернення – письмова заява. Після вашого звернення буде проведений ще один повторний огляд особи, наслідком якого і повинно бути нове рішення щодо надання вам відповідного статусу інвалідності.

Якщо ваший випадок є неординарним та в ньому вбачається особлива складність для встановлення та надання вам відповідного статусу інвалідності, то у таких випадках у центральній МСЕК МОЗ, обласній, центральній міській комісії та МОЗ можуть направити громадян для проведення більш експертного обстеження до:

  • Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро);
  • Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця).

Якщо все ж таки МСЕК повторно вам відмовив у наданні відповідного статусу інвалідності, то ви можете оскаржити його рішення у судових органах влади. Такі справи розглядаються в порядку адміністративного судочинства.

Для цього вам потрібно написати адміністративний позов не пізніше, ніж через 6 місяців з моменту, коли ви дізнались про порушення свого права.

До якого суду потрібно звертатися, якщо ваші права порушили?

Зазвичай за класичною схемою підсудності адміністративних справ, позивач звертається до суду за місцем свого перебування (реєстрації) або за місцем розташування відповідача.

Якщо вам потрібно оскаржити рішення МСЕК і ви не знаєте всіх юридичних тонкощів цієї справи, то звертайтесь до досвідчених фахівців – адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда юристів має глибокі знання та великий досвід у вирішенні подібних ситуацій, пов’язаних з оскарженням рішень МСЕК, а тому ми зможемо надати професійну консультацію та відповісти на питання, що виникатимуть в процесі співпраці. Не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація