Чи можна будувати два будинки на одній земельній ділянці? Узаконити два будинки на одній ділянці

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Чи можна будувати два будинки на одній земельній ділянці? Узаконити два будинки на одній ділянці

Час прочитання: 3 хв.

У багатьох людей, які проживають за містом, виникає необхідність в будівництві на своїй земельній ділянці не одного, а двох будинків. Причини цього можуть бути різноманітними. Головне – правильно оформити всі необхідні документи для будівництва та узаконення двох будинків на одній ділянці. Ми спеціалізуємось на питаннях з узаконення нерухомості та земельних питаннях, тому Ви можете звернутись до “Приходько та Партнери” за допомогою з узаконення майбутньої нерухомості та вже збудованих самобудів.

Розпочнемо з того, що цільове призначення земельної ділянки в обов’язковому порядку має підходити для будівництва. Тобто, землі під індивідуальне будівництво використовуються виключно для будівництва житлового будинку.

Будівництво двох будинків на одній земельній ділянці: норми сучасного законодавства в Україні

Відповідно до державних будівельних норм на одній земельній ділянці можна побудувати тільки один будинок. Також біля будинку можуть знаходитися інші споруди, які підпадають під категорію допоміжних: літня кухня, господарський блок, гараж, баня та ін. Однак, чинне законодавство не забороняє мати житлові приміщення в цих допоміжних спорудах. Таким чином, другий будинок може бути зареєстрований як гостьовий будиночок. По документації він буде належати до допоміжних споруд.

В статті 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зазначено наступне:

«Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки». В даній статті будинок зазначено в однині, на відміну від споруд і будівель господарського призначення. В статті 381 Цивільного кодексу України «Садиба як об’єкт права власності» також мова йде про будівництво на земельній ділянці одного житлового будинку, а також господарсько-побутових будівель, підземних і наземних комунікацій, багаторічних насаджень.

Отже, відповідно до чинного законодавства України на одній присадибній ділянці можна побудувати тільки один індивідуальний житловий будинок. Усі інші будівлі на цій земельній ділянці будуть розцінюватися як допоміжні споруди.

узаконити два будинки на одній ділянці

Якщо Ваша ціль – оформити будинок саме як будинок, без процедури розподілу (розділу) земельної ділянки це неможливо. Після розподілу виходить, що на кожній ділянці буде знаходитися по одному будинку. Треба підготувати проєктну документацію, присвоївши новому будинку відповідний кадастровий номер. Наступний етап – подання документів на отримання будівельного паспорта. Після отримання дозволу на початок будівництва можна вводити новий будинок в експлуатацію.

При будівництві будинку потрібно в обов’язковому порядку дотримуватися визначеної законодавством відстані від інших будівель, огорожі, головної дороги, трансформатора та ін. При дотриманні всіх будівельних норм не виникне жодних проблем з введенням другого будинку в експлуатацію.

Якщо ж для Вас не є принциповим юридичний статус будинку, то можна оформити другий будинок, як літню кухню чи гостьовий будиночок.

Для Вас процедура узаконення двох будинків на одній ділянці досить складна? У Вас немає вільного часу для проходження всіх етапів бюрократичної тяганини? Правильним варіантом стане консультація у юристів нашої компанії «PRIKHODKO & PARTNERS». Ми допоможемо Вам оформити дозвільну документацію відповідно до існуючих містобудівних норм та узаконити два будинки на одній ділянці.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація