ЧИ МОЖЛИВО ЗМЕНШИТИ СУМУ АЛІМЕНТІВ, ТАК ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз

ЧИ МОЖЛИВО ЗМЕНШИТИ СУМУ АЛІМЕНТІВ, ТАК ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

Час прочитання: 2 хв.

Для стягувача аліментів найбільше цікавить як отримати аліменти та як збільшити їх суму. А ля боржника навпаки постає питання як зменшити цю суму та як це зробити максимально швидко та законно. Якщо аналізувати законодавство, то вона дає більше прав для стягувача ніж для боржника, але це і зрозуміло, адже воно захищає малозахищені верстви населення. Проте Сімейний кодекс України надає й для боржника можливість зменшити аліменти. підстави для зменшення аліментів чітко визначені в Сімейному кодексі України.

 

Підстави зменшення аліментів:

  • Стан здоров'я боржника
  • Змін матеріального становища боржника
  • Витрата аліментів не за цільовим призначенням
  • Передача дитини на виховання в державний заклад

Як вбачається з вищенаведених підстав для зменшення аліментів не так і багато, але їх потрібно правильно обґрунтовувати для досягнення результату.

Куди звертатися для зменшення аліментів?

Зрозуміло, що якщо аліменти присуджуються судом, то й зменшення їх суми має відбуватися шляхом подачі позову до суду. Підсудність таких справ визначається відповідно до вимог ЦПК, але найпоширеніше це за місцем знаходження стягувача. Варто зауважити, що навіть якщо аліменти присуджено шляхом видачі судового наказу, то все рівно потрібно звертатися з позовом та справа буде розглядатися в позовному провадженні.

 

Вартість зменшення аліментів

Якщо при стягненні аліментів стягувач звільняється від сплати судового збору, то у впадку подачі позов про зменшення розміру аліментів необхідно сплатити судовий збір на загальних підставах. Станом на 2022 рік це 992, 40 грн.

Обгрунтування позову по зменшенню аліментів

Незалежно від того, яка б не була підстава для зменшення суми аліментів результат залежить від обґрунтованості позову та подачі доказів які будуть це підтверджувати. Для прикладу, підтвердити погіршення стану здоров'я  можна медичними документами, строком перебування на лікарняному, присвоєння групи інвалідності тощо.

При погіршенні матеріального стану можна надати довідку про зменшення заробітної плати, утримання інших членів сім'ї, укладення нового шлюбу, народження дитини тощо. Якщо стягувач використовує аліменти не за призначенням потрібно надати докази звернення в органи опіки та піклування, їх висновки та рекомендації. Не варто нехтувати іншими доказами, якщо такі є, адже від них залежить результат розгляду справи.

Рекомендації по зменшенню аліментів

Якщо Ви розумієте, що розмір аліментів, який сплачує є неправомірно високий, та є підстави для їх зменшення, то не потрібно боятися звертатися до суду. Не варто також зважати на думку оточуючих та їх осуд, щодо того, що Ви не бажаєте плати аліменти в сумі яку присудив суд. Часто суди виносячи судові накази не перевіряють чи має платник аліментів можливість сплачувати таку суму.

Ще однією з рекомендацій буде отримати фахову допомогу спеціаліста. Це пов'язано з тим, що не кожен може самостійно підготувати  позов та відстояти свою позицію в суді. Тому, якщо Ваше право порушено не бійтеся зробити крок для того, щоб його відстояти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація