"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".
Старший юрист
Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.
Чи мобілізують, якщо дружина інвалід 3 групи?
Законодавство про мобілізацію суттєвою мірою змінилося у квітні, а в травні зміни набули чинності. Йдеться передусім про Закон № 10449 та Постанову Кабміну № 560. Ці нормативно-правові акти є темою для жвавого обговорення як у професійній юридичній спільноті, так і між тих людей, котрих торкаються їхні норми. Справа в тому, у деяких аспектах між ними є юридична колізія. Якщо дивитися з позиції загальновизнаного принципу ієрархії нормативно-правових актів, то потрібно передусім послуговуватися нормами Закону. Однак на практиці ніхто не знає, чому нададуть перевагу представники ТЦК та СП у конкретному випадку – Закону чи Постанові. Це стосується, у тому числі, підтвердження права на відстрочку.
Чи можуть мобілізувати чоловіка, чия дружина має ІІІ групу інвалідності?
Якщо І та ІІ групи інвалідності дружини були та залишаються безумовними підставами для відстрочки, то щодо ІІІ групи можуть виникати питання. Ще до нових законодавчих змін практика з цього приводу була різною. Закон № 10449 краще унормував цю підставу для відстрочки, однак ряд додаткових ускладнень внесла Постанова № 560. Розглянемо спочатку норми Закону.
Отже, що змінилося? Тепер встановлено чіткий перелік захворювань дружини з інвалідністю ІІІ групи, котрі дають право на відстрочку для військовозобов’язаного чоловіка. Серед них:
- відсутність кінцівки;
- відсутність кисті руки чи стопи;
- відсутність одного з парних органів;
- онкологічне захворювання;
- психічне захворювання.
Також сюди належать ситуації, коли дружина, у якої встановлена ІІІ група інвалідності, має неповнолітню дитину.
А тепер торкнемося того, чим саме Постанова № 560 ускладнила процедуру оформлення відстрочки. Справа в тому, що Додаток 5 цього нормативно-правового акту встановив перелік документів, якими підтверджується право на відстрочку. Тобто – на практиці може відбутися ситуація, коли підстава для відстрочки фактично є, однак особа з’явилася до ТЦК з документами, котрі не відповідають передбаченому переліку. Наслідком може стати отримання повістки.
Окрім цього, існує певний ризик силової мобілізації, коли навіть за наявності в особи підстави для відстрочки, відбувається перевищення повноважень представниками ТЦК та СП. З огляду на все вищезазначене, відповідь на питання, чи можуть мобілізувати, коли дружина має ІІІ групу інвалідності, на жаль, є ствердною. З одного боку, такого військовозобов’язаного не мають права мобілізувати. З іншого – це може відбутися фактично, попри наявність підстави для відстрочки, адже такі випадки є.
Як захистити себе у юридичній площині?
Найкращим рішенням, котре дасть вам можливість захистити себе у юридичному полі, стане звернення до компетентних юристів, котрі спеціалізуються на темах мобілізації, військового обліку та інших питаннях у царині військового права. Такі експерти з актуальними знаннями та великим напрацьованим досвідом є у команді адвокатського бюро «Приходько та партнери».
Ми якісно вам допоможемо, надавши консультативну підтримку та юридичний супровід. У тому числі, це стосується фізичного супроводу до ТЦК, аби звести до мінімуму ризик зловживань з боку посадових осіб. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Старший юрист
Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня