Чи буде індексація пенсій військовим пенсіонерам?

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Чи буде індексація пенсій військовим пенсіонерам?

Час прочитання: 3 хв.

Коли йдеться про індексацію в пенсійних питаннях, дехто помилково вважає, що це просто збільшення пенсії з урахуванням інфляції. Насправді ж мається на увазі збільшення середньої зарплатні, котру враховують при обчисленні пенсії.

Чи буде індексація пенсій військовим пенсіонерам? - team informationЯкі особи мають право на індексацію пенсій?

Право на індексацію пенсій належить усім пенсіонерам (працюючі – не виняток), котрі мають повний страховий стаж. Для відповідного підвищення пенсій у державному бюджеті передбачені кошти. На це також спрямовуються і власні надходження ПФУ. Кілька десятків мільярдів гривень будуть направлені саме на це завдання.

Коли ми говоримо про індексацію пенсій для військових пенсіонерів, варто мати на увазі профільні постанови КМУ:

  • № 118 від 16 лютого 2022 року «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році»;
  • № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році».

Якщо Ви звертаєтеся за консультативною підтримкою до юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери», то отримуєте детальний аналіз норм згаданих правових актів з правильними акцентами стосовно їх застосування саме у вашій ситуації.

Пенсії в 2022 збільшено на 14 %. А в 2023 цей показник став більшим на 19,7 %. Вагомо те, що пунктом 10 Постанови №168 передбачено: коли відбувається перерахунок пенсії, розмір збільшення не повинен перевищувати 1500 гривень.

 

Чи буде індексація пенсій військовим пенсіонерам? - urb 0241

Чи буде індексація пенсій військовим пенсіонерам? - 14business protectionКоли виникає проблема з виплатою пенсії з індексацією?

Бувають випадки, коли проведена індексація нараховується, проте – не виплачується. Наприклад, це стосується осіб, які отримують максимальний розмір пенсії (станом на цей рік він складає 20930 гривень). Також сюди належать особи, котрі змогли через суд відстояти власне право на пенсію без обмеження її максимальним розміром.

Разом з тим, подібні ситуації не є безперспективними. Судова практика свідчить про те, що їх можна вирішити цілком позитивно, адже такі справи – виграшні. І вже за результатами розгляду Пенсійний фонд буде змушений у повному обсязі виплачувати пенсію.

Чи буде індексація пенсій військовим пенсіонерам? - group protectionЧим ми можемо стати корисними?

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» регулярно має справу з запитами такого характеру. Тож наші клієнти вже змогли пересвідчитися в тому, що ми допомагаємо ефективно та якісно. Коли людина самотужки намагається себе відстояти, це буває непросто. Натомість, допомога фахівців значно полегшує ситуацію та сприяє тому, щоб ви могли вирішити питання з виплатою пенсії з урахуванням індексації швидко та без зайвих зусиль.

 

Як показує практика, Пенсійний фонд, на жаль, рідко буває на боці пенсіонера. Тож людині доводиться відстоювати свої права, роблячи це в судовому порядку. Для цього потрібна якісно складена позовна заява з належним обґрунтуванням ваших вимог та відповідний пакет документів, який засвідчує право на отримання пенсії з індексацією. Ми забезпечимо грамотну позовну заяву та якісне представництво ваших інтересів у суді.

Тож звертайтеся – у юридичній компанії «Приходько та партнери» працюють досвідчені юристи-практики, які вам допоможуть.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація