ЧИ СЛІД БОЯТИСЯ ПОДАТКІВЦІВ?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ЧИ СЛІД БОЯТИСЯ ПОДАТКІВЦІВ?

Час прочитання: 2 хв.

 Підприємці, зокрема початківці в процесі здійснення господарської діяльності стикаються з багатьма ризиками, проблемами та страхами. Найбільшим з них - страх потрапити в поле зору податкових органів (Державної податкової служби України). Тому в даній статті з’ясуємо, чи є реальна причина для таких побоювань.

 Загалом можна виділити три джерела проблем, через які податкова може звернути на Вас увагу.

 Моніторинг органів та установ

 Час від часу контролюючі органи починають імітувати бурхливу діяльність і проводять активну діяльність з виконання «планів». В рамках цього моніторингу вони вибирають питання, наприклад, тіньової зарплати, незареєстрованої діяльності інтернет-підприємців тощо. Якщо ви під це питання підходите, є ймовірність натрапити на перевірку. Камеральну чи виїзну це залежить вже від фактичних обставин конкретного випадку. Переглянути список суб’єктів господарювання, які потрапили в план-графік перевірок можна за посиланням.

 Крім цього, варто пам’ятати, що в Україні відбувається й обов’язковий постійний моніторинг, зокрема банківськими установами. Так, перевірці підлягають операції, що перевищують певну суму, є сумнівними або ж підпадають під певні ознаки (наприклад, відмивання (легалізації) коштів). У такому разі Вам потрібно буде надавати підтверджуючі дані банку. Якщо сумніви залишаться – без контролюючих органів не обійтися.

Скарга незадоволеного клієнта

 Це може бути як реальний клієнт, так і конкурент, який брудними методами хоче збільшити власний фінансовий результат. Коли на Вас починають скаржитися в усі інстанції, органи зобов'язані відреагувати, будь то письмове або електронне звернення.

 Скарга Вашого співробітника

 Якщо Ви ведете діяльність незаконно, наприклад, виплачуєте зарплату без сплати податків, то самі даєте співробітникам важіль для шантажу. Якщо Ви не зможете домовитися з певних умов, працівник завжди може написати в органи скаргу чи звернення. Податкова почне розгляд такої ситуації, а Вам доведеться доводити легальність свого бізнесу та відсутність викладених працівником фактів. Дуже поширеними є скарги працівників в податкові органи та органи Держпраці. Коли є письмове звернення або підозра, контролюючі органи можуть опитувати інших співробітників.

 Якщо Ви вже потрапили під увагу, податкові органи за ухвалою суду можуть бачити рух коштів по рахунку, банківськими картками, поштові та банківські перекази тощо. Однак звертаємо увагу, що для цього потрібна ухвала суду. Якщо ж Ви не потрапили під увагу податкової, то ніхто навіть виручку не звірятиме. Тобто, якщо Ви працюєте «прозоро», шансів звернути на себе увагу податкової не так і багато.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» спеціалізується на наданні послуг фізичним та юридичним особам. Якщо у вас виникли питання або ж проблеми – звертайтеся, ми з радістю Вам допоможемо та станемо надійним партнером Вашого бізнесу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація