Чи потрібно узаконювати перепланування у квартирі? Який штраф?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Чи потрібно узаконювати перепланування у квартирі? Який штраф?

Час прочитання: 3 хв.

Чи потрібно узаконювати перепланування у квартирі? Який штраф?

Автор

Перепельченко Анатолій Олександрович

Узаконення будь-яких змін на житловий (квартирі) або нежитловий площі може зайняти багато часу, коштів і нервів. Але які можуть бути наслідки, якщо цього не зробити? Це непростий процес, але юридична компанія "Приходько та партнери" допоможе Вам розібратися і вирішити цю проблему.

В середині грудня 2017 року, Кабінет Міністрів вніс зміни в правила перепланування і переобладнання житлових або нежитлових приміщень. Раніше для перепланування потрібен дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції, а зараз можна проводити її без дозволу, якщо це не стосується втручання в несучі конструкції. Отже, для початку нам треба розібратися, що таке перепланування в квартирі.

Перепланування – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, які спрямовані на зміну характеристик об'єкта (нерухомості) вже після того, як будинок побудований. Інакше кажучи, всі зміни, які були зроблені після того, як будинок побудували і здали мешканцям, вважаються переплануванням. Підготовка документів займає приблизно від 5 до 20 днів. Переобладнання – це зміна структури інженерного обладнання всередині квартири: встановлення індивідуального опалення, перенесення системи опалення, сантехнічних і газових приладів, влаштування вентиляційних каналів в санвузлах і кухнях.

Є також і реконструкція - це коли відбувається зміна в інженерних системах, несучих конструкціях та фасаді з нормативно-технічними вимогами. Підготовка документів на реконструкцію займає приблизно від 1 до 3 місяців.

Як відбувається сам процес узаконення перепланування або реконструкції?

Для початку Вам слід підготувати проект перепланування, але якщо зміни незначні, тоді цього робити не потрібно, але сказати Вам це зможе тільки архітектор, інженер БТІ або юрист. Після перепланування можуть змінитися основні параметри об'єкта, найчастіше це стосується корисної площі квартири - це загальна площа без урахування балконів і лоджій. Після того, як Ви провели роботи по переплануванню, приміром, вирізали отвір в несучій стіні, Вам потрібно внести ці зміни в технічний паспорт житла (об'єкта). Вам потрібно запросити інспектора (інженера) БТІ по інвентаризації, який має сертифікат, що дає право проводити заміри площі. Далі потрібно, щоб він виготовив Вам новий техпаспорт із внесеними туди маєтками у Вашому житло і дав висновок про відсутність дій з перепланування. Після того як техпаспорт, довідка (висновок) у Вас на руках, Вам потрібно звернутися до нотаріуса або державного реєстратора для внесення змін в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (квартиру). Наші спеціалісти готові Вам допомогти з узаконенням перепланування або реконструкції "під ключ"! Залишайте заявку на нашому сайті для розрахунку ціни уаконки перепланування!

Якщо Ви цього не зробили, і Вам знадобилося терміново продати квартиру, чого слід очікувати?

 Вам важко буде знайти покупця на таке житло, добре було б знизити ціну, щоб покрити витрати на узаконення перепланування, так як ці витрати ляжуть на нового покупця.

У чому небезпека покупки квартири з неузаконеним переплануванням?

Є кілька пунктів, які Ви не зможете узаконити: прибудова балкона на фасаді будинку або знесення несучої стіни без посилення і т.д.  Тому перед покупкою такого житла проконсультуйтеся з фахівцями, які підкажуть Вам: чи можливо узаконити цю перепланування.

Які ж наслідки можуть бути, якщо не узаконити перепланування:

  • Вас змусять виплатити штраф і узаконити перепланування;
  • Без правильно оформлених документів можуть виникнути труднощі з відчуженням Вашого нерухомого майна (продаж, дарування, спадкування) так як площа нерухомого майна після реконструкції не буде відповідати  площі зазначеної в правовстановлюючому документі (витяг з Єдиного реєстру речових прав на нерухоме майно або ж свідоцтво на право власності).

У нашій практиці були випадки, коли до нас зверталися люди і просили виправити ситуацію, після проведення «швидкоплинними» будівельниками робіт з перепланування.  Виправляти чужі помилки дуже важко, але юридична компанія "Приходько та партнери" може допомогти і в цьому.

Існує багато правил з узаконення перепланування в житлових будинках, новобудовах, в будинках, які знаходяться на етапі забудови.  Ви можете звернутися до фахівців нашої компанії за якісною консультацією та узаконенням перепланування квартири чи будинку в Києві та всій Україні, аби уникнути штрафів та проблем!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація