Чи можуть мобілізувати інваліда 2 групи?

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Чи можуть мобілізувати інваліда 2 групи?

Час прочитання: 3 хв.

На сьогоднішній день доволі дискусійною є тема інвалідності та мобілізації. І постає питання чи можуть мобілізувати інваліда 2 групи?

Однозначної відповіді на це питання немає. Чому? Давайте розберемо детальніше у статті.

Що каже закон?

Майже кожен громадянин вже ознайомлювався з Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», саме в цьому законі і зазначений перелік підстав для відстрочки від мобілізації.

І постає питання, якщо ви в цьому переліку і маєте право на відстрочку, що ж робити далі.

Відтак, в даному переліку дійсно міститься підстава для відстрочки яка стосується інвалідів. А саме, інвалідів усіх груп, не зважаючи на те, чи перша, друга або навіть третя – на даний момент, всі мають право на відстрочку.

Проте, якщо особа не захоче використати своє право бути звільненим від мобілізації, вона може погодитись на добровільну мобілізацію, а отже її можуть мобілізувати.

Якщо ви є інвалідом, та все ж таки не хочете потрапити під мобілізацію, головною задачею для вас є – повідомити військкомат про наявність у вас такої обставити з проханням використати своє право на звільнення від мобілізації.

Що потрібно памʼятати?

Однак, потрібно розуміти, що якщо особу мобілізували, то звільнитися на підставі інвалідності він не зможе. Оскільки навіть інваліди 2 групи, можуть виконувати певні функції як обмежено придатні, а отже вони можуть проходити службу в тилових частинах або виконувати ту роботу яка не суперечить їх стану здоров’я.

Одним із рішень Полтавського окружного адміністративного суду № 440/11102/22 що стосувався незаконної мобілізації інваліда 2 групи у задоволені позову було відмовлено.

У справі йшлося про те, що у зв’язку із вторгненням РФ на територію України, громадянин з другою групою інвалідності вирішив добровільно погодитись на мобілізацію, а вже через рік, звернувся з позовом до суду про те, що його призвали з порушенням порядку призову під час мобілізації, без проходження ВЛК та взагалі не мали права мобілізовувати.

Через декілька місяців військовослужбовець пройшов ВЛК та був визнаний обмежено придатним та думав, що його мають звільнити.

Тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправної бездіяльності Полтавського районного ТЦК та скасування наказу про мобілізацію є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

І з огляду на те, що наразі немає такої підстави для звільнення по інвалідності, даний військовослужбовець не має права звільнитися. Якщо у вас ще залишились питання, ви можете звернутися до військового юриста, який допоможе розібратися у вашій ситуації, запропонувати варіанти її вирішення та можливість певної альтернативи.

Найкращою порадою буде звернутися за консультацією завчасно, щоб запобігти проблем у майбутньому. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація