ЧИ МОЖЕ ДИРЕКТОР ПІДПРИЄМСТВА ОДНОЧАСНО БУТИ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ-ПІДПРИЄМЦЕМ?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ЧИ МОЖЕ ДИРЕКТОР ПІДПРИЄМСТВА ОДНОЧАСНО БУТИ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ-ПІДПРИЄМЦЕМ?

Час прочитання: 1 хв.

  Фізична особа може здійснювати підприємницьку діяльність різними способами. У тому числі набувати статусу підприємця. Випливає цей висновок з положень ч. 3 ст. 128 ГКУ. Водночас ч. 1 ст. 50 ЦКУ передбачає, що обмеження права фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності встановлюються Конституцією України і Законом України «Про товариства с обмеженою та додатковою відповідальністю». 

  Про обмеження директора бути ФОПом говорить, зокрема, п. 1 ч. 5 ст. 40 цього Закону: член виконавчого органу товариства:
- не може без згоди загальних зборів учасників або наглядової ради (у разі її створення) здійснювати господарську діяльність як ФОП у сфері діяльності товариства
  Зверніть увагу на три моменти:
1) загальні збори можуть дати згоду директорові здійснювати діяльність у формі ФОП паралельно з управлінням юридичною особою;
2) діяльність директора як ФОП потребує дозволу загальних зборів тоді, коли підприємець і юридична особа здійснюють діяльність в одній і тій же сфері.
3) обмеження прив’язується не до факту реєстрації директора як ФОП, а до факту діяльності цього ФОП у сфері, в якій працює товариство.
  У випадку порушень Закон про ТОВ та ТДВ установлює лише один наслідок: таке порушення може стати підставою для розірвання товариством договору (контракту) з порушником без виплати компенсації (ч. 6 ст. 40 Закону про ТОВ та ТДВ).
  Виходячи з положень ст. 40 Закону про ТОВ та ТДВ можна дійти висновку, що порушення таких правил — це внутрішня проблема товариства. Адже змусити звільнити директора жоден контролюючий орган не може.
  Що робити директору зі своїм ФОПом, який був зареєстрований ще до того, як Закон про ТОВ та ТДВ набрав чинності? Чи потрапляють вони під обмеження і наслідки за ч. 6 ст. 40 Закону про ТОВ? Закон не має зворотної сили (ч. 1 ст. 58 Конституції України). Отже це не може стати приводом для його звільнення із застосуванням ч. 6 ст. 40 Закону про ТОВ.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація