Фото: Чи мають право Вас обшукувати співробітники поліції?

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Експерт в галузі кримінального, адміністративного та цивільного права. Спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі

Зв'язатися зараз

Чи мають право Вас обшукувати співробітники поліції?

Час прочитання: 2 хв.

 Працівники поліції не мають право обшукувати Вас, але мають право провести поверхневий огляд. При цьому максимум що дозволяється працівнику поліції - це пройтись руками по одежі працівником поліції, і відповідно обшукувана особа має відповідати статі особи яка проводить обшук  (жінка обшукує жінку, чоловік чоловіка).

 Ні в кишеню, ні в сумку, ні капюшон проникати працівники поліції не мають права, однак при виникненні такої ситуації Ви маєте повне право відмовитись від наданні дозволу на так зване «проникнення». Суд не визнає доказом незаконно знайдену у тебе в рюкзаку чи кишені заборонену річ (зброю, наркотики).

 

 Особистий огляд має проводитись при понятих у відділку поліції під час затримання. При цьому обов’язково складається протокол. Обов’язково ЗВЕРТАЙТЕ УВАГУ що підписуєте. Якщо працівники поліції нічого не написали, або написали щось лишнє, то зазначте це власноручно у протоколі.

 Додому, в офіс, чи будь – яке інше житлове чи не житлове приміщення з обшуком можуть прийти тільки на підставі Ухвали слідчого судді. При ознайомленні з текстом Ухвали зверніть увагу на усі деталі, і при виявленні будь – яких помилок ( Ваше прізвище чи ім’я записано не правильно, назва вулиці чи номер приміщення не відповідає дійсності), то в даному випадку Ви можете одразу заборонити проведення обшуку зауваживши на вказанні недоліки та викликати працівників поліції, з метою проведення фіксації даної події.

 

 Якщо ж все таки все відповідає дійсності, то не провокуючи працівників поліції Ви маєте впустити їх до помешкання, Вам в присутності понятих (доречі Ви маєте повне право запросити своїх понятих) на камеру з безперервним відеозаписом мають зачитати зміст Ухвали, зачитати Ваші права, і пояснити що саме вони шукають, і після того можуть приступити до проведення вказаної слідчої дії, і лише у випадку якщо Ви не виявили бажання для участі захисника. Участь адвоката ускладнить роботу слідчої групи яка прибула на обшук, і зобов’яже їх дотримуватись законності та принципів КПК України.

Якщо Вас обшукали або починають обшук – негайно дзвоніть адвокату! Для розрахунку ціни консультації та допомоги адвоката у разі обшуку співробітниками поліції чи інших держ. органів – заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального, адміністративного та цивільного права. Спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація