Через який час списуються борги за кредитами в Україні?

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Через який час списуються борги за кредитами в Україні?

Час прочитання: 3 хв.

Банкрутство є процедурою, яка дозволяє фізичним та юридичним особам розрахуватися з боргами та убезпечити себе від втрати джерел для існування. Всіх, хто зважився на ініціювання процедури банкрутства хвилює термін, протягом якого буде тривати процедура і коли саме особа може розраховувати на позбавлення від боргів.

Тож, розглянемо два види строків, перші – встановлені законом, другі – ті, що можуть виникати на практиці, залежно від обставин конкретної справи.

Які строки встановлені у процедурі банкрутства для фізичних осіб?

Перший етап – це збір необхідних документів, що в середньому займає до місяця. Після того, як документи зібрані, боржник має підготувати заяву про неплатоспроможність з додатками до суду. Боржник може робити це самостійно, однак лише заручившись допомогою кваліфікованих юристів в нього є можливість підготувати документи в максимально розумні строки, що на практиці складає до 2-3 тижнів.

Після підготовки документів заява з додатками направляється до суду, де протягом 5 днів має бути відкрите провадження у справі. На практиці виникають випадки, коли заява може бути залишена без руху, і наданий строк для виправлення недоліків терміном до 10 днів. Після направлення заяви про усунення недоліків та відкриття провадження вступають в дію строки, встановлені законом, і тут варто звернути увагу на наступне:

Процедура банкрутства включає дві судові стадії, перша – це відновлення платоспроможності, і друга – визнання банкрутом.

Суд починає процедуру з розгляду можливого відновлення платоспроможності боржника, що може включати зміну умов погашення кредиту, з метою зберегти платоспроможність боржника. Це передбачає розробку та узгодження з кредиторами плану реструктуризації та його затвердження судом.

Термін затвердження становить до 120 днів з моменту відкриття провадження у справі.

На практиці термін може змінюватись, на що, як правило, впливають процесуальні нюанси справи, такі як перенесення судових засідань через велику кількість вимог кредиторів тощо. Після остаточного затвердження плану реструктуризацію в межах встановленого часу термін його виконання не може перевищувати 5 років. Якщо борги за кредитами, отриманими боржником на придбання житла погашені, строк виконання плану реструктуризації боргів не може перевищувати 10 років.

У разі, якщо план реструктуризації не затверджений протягом 120 днів після відкриття провадження розпочинається друга стадія процесу, в якій суд постановляє ухвалу про визнання фізичної особи банкрутом і переходить до процедури погашення боргів. Розпорядження майном боржника з цього часу здійснює виключно арбітражний керуючий як керуючий реалізацією. Процедура погашення включає інвентаризацію майна протягом 30 днів з дня постановлення ухвали і його подальшу реалізацію на аукціоні. Після реалізації та зарахування коштів на окремий рахунок, керуючий реалізацією розпочинає задоволення вимог кредиторів за чергами, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства. Обмежень за строками на даному етапі немає, оскільки вони залежать виключно від оперативності продажу майна на торгах.

Після проведення вищевказаних дій, а також у разі відсутності у боржника майна вимоги кредиторів визнаються прощеними і погашеними.

Які строки встановлені у процедурі банкрутства для юридичних осіб?

Процедура банкрутства юридичних осіб майже аналогічна фізичним. Однак відмінності проявляються в тому, що після відкриття провадження у справі першою проводиться процедура розпорядження майном, під час якої здійснюється облік та контроль за усіма активами підприємства з метою їх збереження та раціонального використання. У межах цього строку, шляхом скликання зборів кредиторів, має бути визначена подальша доля юридичної особи та ухвалений один з наступних двох сценаріїв:

  • Санація боржника, так зване відновлення платоспроможності, яка може бути затвердження терміном до 5 років;
  • Відкриття ліквідаційної процедури боржника, законний строк якої встановлений у 12 місяців, однак на практиці через значну кількість майна може затягнутись на більш тривалий час.

Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» допомагають з оформленням банкрутства «під ключ» з самого започаткування даної процедури, і готові стати вашими надійними провідниками у процесі списання проблемної заборгованості. Для цього вам варто просто залишити заявку на нашому сайті. Комунікація ведеться будь-яким зручним для вас способом. Консультація дозволить виявити всі нюанси справи та спланувати подальший план дій. Воєнний стан сприяє громадянам з підтвердженою неплатоспроможністю у погашенні боргів, тому у вас є шанс назавжди позбавитись важкого тягара у вигляді проблемних кредитів. Для цього не зволікайте, і звертайтесь до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація