"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

БУХГАЛТЕРСЬКІ ОСОБЛИВОСТІ БЛАГОДІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

З початку запровадження правового режиму воєнного стану в Україні 24 лютого, волонтерський рух знову набрав нової сили та запрацював в найбільших масштабах в історії України. Поряд з цим, самого найменування «волонтер» замало. Для здійснення волонтерської діяльності, по аналогії із підприємницькою діяльністю, потрібно мати певну оболонку для роботи. Такою оболонкою може слугувати певний вид благодійної організації. Тож давайте розберемося, в чому його особливості та переваги.

Щодо нормативного регулювання, то у даному питанні потрібно керуватися нормами Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Благодійна організація може бути створена у трьох різних формах, що мають на меті суміжні речі, однак мають певні особливості:

 • благодійне товариство;
 • благодійна установа;
 • благодійний фонд.

Насамперед хочемо зазначити, що волонтерська діяльність в першу чергу направлена на збір коштів з метою їх подальшого витрачання на потреби, зокрема, військових. Однак де є кошти, там є і контроль з боку держави, зокрема податкових органів. Тож в чому нюанс?

Особливість полягає в тому, що якщо Ви збиратимете кошти як фізична особа, то відповідно у Вас виникатиме податкове зобов’язання у вигляді 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5 % воєнного збору. Крім того, без офіційної реєстрації можуть виникати і питання у банківських установах: надавати виписки, чеки, акти, інші документи на підтвердження того, що Ви волонтер. Це все тому, що фінансовий моніторинг ніхто не відміняв.

Тож зупинимося на наступних особливостях благодійних організацій:

 • Ознака неприбутковості, тобто її метою не стоїть отримання прибутку.
 • Неможливість здійснення готівкових розрахунків.
 • Можливість здійснювати видатки на власну діяльність (заробітна плата, майно і тд.), що не перевищують 20% усіх надходжень.
 • Найбільш поширеним КВЕДом є 88.99 Надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н.в.і.у.
 • Джерелами фінансування можуть бути кошти отримані як від фізичних осіб, так і від юридичних осіб.
 • Кошти повинні надходити виключно на поточні рахунки, відкриті у банківських установах.
 • Благодійні організації не сплачують жодних податків за виключенням податкових зобов’язань із заробітної плати своїх працівників.
 • Благодійні організації повинні зберігати усі первинні документи на підтвердження власних витрат.
 • Благодійна організація повинна вести облік доходів та витрат за правилами бухгалтерського обліку та подавати звітність.

Можемо ствердити, що благодійна діяльність є необхідною в сучасних умовах. Поряд з цим вона повинна здійснюватися виключно в рамках, що окреслені чинним законодавством.

Тому, якщо у Вас виникли додаткові питання у даній тематиці чи тематиці бухгалтерського обліку, звертайтеся до спеціалістів юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю Вам допоможемо та надамо вичерпну відповідь.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація