"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

БУДІВЕЛЬНИЙ ПАСПОРТ. ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

Згідно з положеннями ст.27 закону №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011, «будівельний паспорт» – це підстава для здійснення забудови відповідної земельної ділянки. Тобто це узаконені наміри будівництва.

Важливо! Будпаспорти оформлюються для наступних об’єктів: індивідуальних житлових будинків, садових та дачних будинків не вище двох поверхів, господарських споруд, гаражів й таке інше. При цьому законом обмежується площа об’єктів – до 500 кв м.

При отриманні будівельного паспорта слід враховувати вимоги закону №3038-VI з усіма чинними змінами, наказ №103 Міністерства регіонального розвитку від 05.07.2011, постанову Кабміну №681 від 23.06.2021 щодо функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), деякі інші нормативно-правові акти. Щоб не допустити помилок та не спричинити цим затримку з початком будівельних робіт, варто заручитися підтримкою профільного юриста.

Процедура видачі будівельного паспорта

Отримати будпаспорт можна на безоплатній основі в уповноваженому органі містобудування та архітектури або через ЦНАП, подавши наступні документи:

  • заяву, що містить згоду на обробку персональних даних;
  • копії документів на право власності/ користування ділянкою (нотаріально засвідчені);
  • згоду співвласників на забудову (якщо такі співвласники є);
  • ескізні наміри забудови виконані в довільній формі;
  • проект будівництва (лише за наявності).

До відома! Строки розгляду документації складають до 10-ти робочих днів з моменту надходження.

Підставою для відмови у видачі будпаспорта може бути:

  • подання заявником неповного пакета документів;
  • невідповідність намірів забудови вимогам місцевої містобудівної документації та/ або чинним держстандартам у сфері будівництва.

«Підводні камені», пов’язані з будпаспортом

Виходячи з практики, можна виділити кілька значущих моментів:

  • На схему забудови потрібно внести всі об’єкти, які планується розмістити на ділянці. Коли плани змінюються, і якась з показаних будівель чи споруд не буде фактично побудована, це не порушення законодавства. Проте якщо навпаки побудувати об’єкт, не показавши його попередньо на схемі забудови, то це буде вважатися самочинним будівництвом.
  • Обов’язково варто врахувати на схемі об’єкти забудови сусідів. Йдеться: а) про будівлі та споруди, що вже експлуатуються; б) об’єкти на стадії будівництва; в) об’єкти, які будуть збудовані згідно з уже отриманими попередньо документами.
  • На разі відомості про будівельні паспорти повинні бути внесені до ЄДЕССБ. Кожному паспорту присвоюється номер та QR-код. Якщо внесені до системи відомості будуть неповними або з помилками, це унеможливлює оформлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

 

У Вас виник проблемний момент з будівельним паспортом? Обговоріть його з фахівцем ЮК «Приходько та Партнери».

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація