Бронювання на період мобілізації та воєнний час

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Бронювання на період мобілізації та воєнний час

Час прочитання: 2 хв.

Під час воєнного стану не всі військовозобов'язані підлягають призову на військову службу в тому числі і заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями.

Стаття 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” прямо і недвозначно визначає, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Проте на практиці виникає ряд питань:

  • хто має право на бронювання?
  • як отримати бронювання?
  • який порядок отримання бронювання?

На підставі цього юристи АБ “Приходько та партнери” підготували роз’яснення з цього приводу. 

 

Отже, хто ж має право на бронювання?

Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які здійснюють в мирний та у воєнний час діяльність із забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період. Також бронювання можливе якщо це  необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень).

Як можна отримати бронювання?

Процедура бронювання складається з кількох послідовних кроків:

  • Органи державної влади, інші державні органи подають Міністерству економіки погоджені Міністерством оборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах і організаціях в друкованій формі та/або в електронній формі з відповідним обґрунтуванням.
  • Міністерство економіки узагальнює подані органами державної влади, іншими державними органами пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних і протягом одного робочого дня приймає відповідне рішення та надсилає його копію Міністерству оборони, а також зазначеним органам.
  • У рішенні Міністерства економіки зазначається строк дії відстрочки, який не може перевищувати шість місяців.

 

Підтвердженням надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час  є  витяг з наказу Міністерства економіки про бронювання.

Як показує практика на кожному з вищеперечислених етапів у військовозобов’язаного можуть виникнути проблеми. Наприклад, Міністерство економіки України може надати відмову у бронюванні на підставі відсутності підстав бронювання або неправильності заповнення документів. Юристи АБ  “Приходько та партнери” надають комплексну послугу стосовно юридичного супроводу отримання бронювання. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація