Блокування картки (рахунку) через операції з криптовалютою
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз

Блокування картки (рахунку) через операції з криптовалютою

Час прочитання: 2 хв.

Вже не один рік в Україні на всіх рівнях, зокрема на законодавчому, йдуть розмови про легалізацію криптовалюти та пов’язаних з її обігом операцій. Проте, станом на сьогоднішній день усі законодавчі ініціативи нажаль так і залишились на папері, частково ускладнюючи життя пересічних громадян, діяльність яких так чи інакше пов’язана з операціями з криптовалютою.

За загальним правилом, будь який дохід громадянина України має оподатковуватись податком з доходів фізичних осіб та військовим збором. Сумарне податкове навантаження за такою системою складає 19,5% від суми доходу.

Таким чином, отримуючи дохід за операціями з криптовалютою Ви маєте бути готовим до оподаткування за ставкою 19,5% від усього доходу, що надходить на Ваш банківський рахунок чи картку.

 

З метою контролю обігу грошових коштів, в Україні, як і в багатьох країнах світу діє система фінансового моніторингу. Основним завданням фінансового моніторингу визначається протидія легалізації доходів одержаних злочинним шляхом або пов’язаних з фінансуванням тероризму.

Банк, як суб’єкт первинного фінансового моніторингу здійснює контроль за обігом грошових коштів по рахункам, відкритим у цій банківській установі.

Виконуючи функції фінансового моніторингу та помітивши підозрілі операції по рахункам, банк може заблокувати рахунок та попросити Вас підтвердити законність операції чи законність грошових коштів, що надходять на такий рахунок. Відтак, особа, яка попала під такі заходи контролю має підтвердити законність походження таких коштів. Проблематика полягає в тому, що в термін «законність» входить серед іншого і оподаткування цих коштів.

Оподаткування і облік цих коштів підтверджується поданою таким громадянином декларацією про майно і доходи. Проте така декларація подається за результатом звітного періоду, що в даному випадку становить один календарний рік.

Таким чином, якщо така перевірка чіпляє попередній звітній період – підтвердити оподаткування не складно. Натомість перевірка, що прийшла в середині звітного періоду тягне за собою неможливість належним чином підтвердити оподаткування таких коштів.

 

Допомогти у вказаній ситуації може вчасне звернення до адвокатів та залучення їх до вирішення своєї проблеми, адже вчасне залучення фахівців збільшують Ваші шанси на проведення перевірки.

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» нараховує велику кількість адвокатів та бухгалтерів, які розуміються на податковому, цивільному, банківському та господарському праві. Робота такого великого штату спеціалістів забезпечить Вам повноцінний захист прав та інтересів при проведенні заходів фінансового моніторингу. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація