Фото: Білий військовий квиток у воєнний час

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Білий військовий квиток у воєнний час

Час прочитання: 2 хв.

Під час періоду мобілізації, є категорія осіб, яка зовсім не підлягає мобілізції і має бути зовсім виключеною з військового обліку. До такої категорії осіб відносяться люди з хронічними захворюваннями, які є невиліковними. Відповідно такі особи підлягають повному виключенню з військового обліку за рішенням ВЛК та отриманням відповідного документу та проставленням позначки у військово обліковому документі про виключення з обліку. Цей пакет документів зазвичай називають "білим квитком".

Варто розуміти, що не будь-яка особа із захворюваннями може розраховувати на виключення з військового обліку та отримання "білого квитка". Відповідно до "Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби" зазначеному в Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, є чіткий перелік захворювань, які визначають непридатність особи до військової служби із виключенням з військового обліку. Відповідно, якщо серед цього переліку, військовозобов’язана особа знаходить захворювання, яке в неї є – вона має право бути визнаною повністю непридатною та виключеною з військового обліку.

білий військовий квиток під час війни

В такому разі необхідно звернутись за місцем реєстрації/проживання до військомату та пройти військово-лікарську комісію, щоб підтвердили ваше конкретне захворювання. Після проходження комісії та отримання висновку ВЛК про повну непридатність до військової служби, до військово-облікового документу вносять помітку про зняття з військового обліку та надають підтверджуючі документи. Зазвичай серед таких документів окрім проставлення відмітки видають :

  • довідку з відповідного ТЦК про те, що особа визнана непридатною і виключена з військового обліку;
  • довідка військово-лікарської комісії із зазначенням відповідного діагнозу.

 

Варто додати, що у разі наявності ''білого квитка'' військовозобов'язана особа має всі легальні підстави для перетину кордону під час дії військового стану. В такому разі під час перетину кордону серед інших необхідних документів, слід мати відповідний військово-обліковий документ з відміткою про зняття з обліку, довідку з тцк про непридатність та довідку військово-лікарської комісії.

Отже, слід пам'ятати, що цілий перелік захворювань, може бути легальними підставами для виключення з військового обліку та визнанням повністю непридатним до військової служби.

Варто розуміти, що подібні документи слід оформити завчасно, оскільки у разі відсутності документів та відмітки в військово-обліковому документі, які посвідчуватимуть вашу непридатність та виключення з військового обліку, вас можуть мобілізувати. Тому, перш за все потрібно уважно ознайомитись з переліком хвороб, які підпадають під виключення, пройти ВЛК та оформити належними чином всі документи. У разі необхідності надання юридичних консультацій стосовно цього запитання, юридичного супроводу з питань проходження ВЛК, завжди можна звернутись до юристів нашої компанії.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація