Батько інвалід 2 групи мобілізація

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Батько інвалід 2 групи мобілізація

Час прочитання: 3 хв.

Мобілізація під час дії воєнного стану важлива з кількох причин, які обумовлені потребами та вимогами воєнного часу:

  • забезпечення обороноздатності країни;
  • мобілізація національної економіки;
  • створення резервів;
  • підтримання громадянського порядку і т.д.

Мобілізація воєнних ресурсів та зусиль є ключовим елементом у забезпеченні успішного ведення оборонних операцій та збереженні стабільності в період воєнного стану.

 

Страх мобілізації може виникати з різних причин, оскільки цей процес зазвичай пов’язаний із значними змінами та викликами для суспільства. Для багатьох сімей, де є члени з інвалідністю, така перспектива може викликати особливі турботи та питання. Багато хто піклується про своїх рідних і фізично не може бути залучений для якихось військових дій, які знаходиться поза його домом. Відтак, і особи, які мають батька з інвалідністю мають ряд запитань стосовно мобілізації. Оскільки батьку з інвалідністю важливо надавати необхідну підтримку та стежити за його здоров’ям та благополуччям, надавати медичну допомогу, підтримку, допомогу в повсякденних справах, соціальну взаємодію, психологічну підтримку.

Батько інвалід 2 групи мобілізація - a10a9492 1

Батько інвалід 2 групи мобілізація - information deskОтож, якщо батько інвалід II групи чи можуть мобілізувати сина?

Особи, які мають родичів із інвалідністю, а саме батька, раніше мали однозначне право на відстрочку від мобілізації, яке було забезпечене чинною статтею Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Проте, внаслідок внесених змін до цієї статті, на сьогодні встановлено умову, за якої це право у однієї особи може бути скасоване або взагалі не реалізоване у випадку, якщо в родині наявні інші особи, які несуть зобов’язання утримувати батька.

Загалом обовʼязок утримання виникає виключно у випадку, коли особа з інвалідністю потребує матеріальної допомоги. Проте, ТЦК та СП, трохи іншої думки, та не трактують дане бачення так само, а отже зрозуміти кого ж вважати “іншими особами, які за законом зобовʼязані утримувати особу з інвалідністю” складно.

Батько інвалід 2 групи мобілізація - search reportПроаналізувавши практичні ситуації та теоретичну інформацію, можна зазначити, що обовʼязок дітей утримувати батьків та обовʼязок батьків утримувати дітей визначений в Конституції та Сімейному кодексі.

Також працездатними вважаються особи віком від 16 років, які проживають на території України і за станом здоровʼя здатні до активної трудової діяльності. В свою чергу, непрацездатні громадяни – це особи, які досягли встановленого ст. 26 цього Закону пенсійного віку або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону.

 

Якщо ТЦК та СП відхиляють ваш запит на відстрочку відповідно до їх внутрішніх рекомендацій, а ви вважаєте, що у вас є законне право на отримання відстрочки, у вас є можливість оскаржити це в суді.

Найкращим варіантом буде звернутися до нашого юриста з військового права, оскільки напрацьована практика ніколи не замінить теорію. Фахівець, який працює у даному полі, як ніхто знає нюанси оформлення відстрочки. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста – заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація