Банкрутство підприємства: підстави і наслідки

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Банкрутство підприємства: підстави і наслідки

Час прочитання: 2 хв.

Банкрутство підприємства - це визнана господарським судом неспроможність боржника в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів щодо грошових зобов’язань (виплата заборгованості, відсотків та штрафних санкцій) та відновити свою платоспроможність внаслідок нестачі грошових коштів та інших активів. Це фактичне припинення існування неплатоспроможного підприємства через неможливість виконання ним фінансових зобов'язань.

Підстави банкрутства

Підставами банкрутства є: 

  • Неплатоспроможність боржника

Неплатоспроможність означає, що підприємство-боржник неспроможне своєчасно виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами. Йдеться про заборгованість за отримані товари, роботи, послуги, а також за кредитними договорами.

  • Неможливість повного виконання грошових зобов'язань

Ще однією підставою для банкрутства є ситуація, коли загальна сума боргів перевищує вартість активів підприємства. Тобто навіть у разі продажу всього майна компанії, виручених коштів не вистачить, щоб розрахуватися з усіма кредиторами. Це свідчить про неможливість виконати зобов'язання в повному обсязі.

Наслідки банкрутства

  • Припинення підприємницької діяльності. 

Після визнання банкрутом підприємство припиняє свою господарську діяльність. Воно більше не може виробляти продукцію, надавати послуги, здійснювати будь-які операції.

  • Перехід прав на майно до ліквідаційної комісії. 

Управління майном та активами переходить від власників підприємства до ліквідаційної комісії. Вона отримує повноваження щодо розпорядження майном з метою задоволення вимог кредиторів.

  • Припинення нарахування штрафних санкцій. 

Не нараховуються більше пеня, штрафи, проценти за користування чужими коштами по усіх видах заборгованості підприємства-банкрута.

Важливо! Не потрібно забувати про переваги такі як - можливість позбутися боргів, закрити збиткове виробництво, отримати шанс на поновлення діяльності.

Чи підходить банкрутство вашому підприємству?

Щоб визначитися, чи підходить вашому підприємству банкрутство, потрібно проаналізувати кілька ключових показників:

  • Рівень заборгованості - чи є у компанії великі суми простроченої кредиторської або кредитної заборгованості? Чи перевищують борги активи?
  • Платоспроможність - чи в змозі підприємство своєчасно виконувати поточні зобов'язання перед контрагентами й бюджетом?
  • Ефективність діяльності - чи отримує компанія прибуток, чи є вона збитковою?
  • Перспективи оздоровлення - чи є реальні шляхи відновити платоспроможність та прибутковість без банкрутства?

Якщо є ознаки глибокої фінансової кризи, відсутність перспектив виправити ситуацію, банкрутство може бути оптимальним рішенням. Але краще звернутися до фахівців для комплексної оцінки.

Правова допомога

У разі виникнення ознак банкрутства рекомендується звернутися до професійних юристів, які допоможуть об’єктивно оцінити ситуацію. Зокрема, в юридичній компанії «Приходько і Партнери» працюють досвідчені фахівці з питань банкрутства.

Вони зможуть проаналізувати фінансовий стан компанії, запропонувати шляхи виходу з кризи, супроводжувати процедуру банкрутства або допомогти її уникнути.

Професійна правова допомога є запорукою прийняття виважених рішень щодо банкрутства підприємства та мінімізації його негативних наслідків.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація