Банкротство юридичних осіб на загальних підставах в Україні

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Банкротство юридичних осіб на загальних підставах в Україні

Час прочитання: 3 хв.

Банкрутство юридичних осіб є складним і багатогранним явищем, що безпосередньо впливає на економічну систему нашої країни. Цей процес може бути результатом фінансових труднощів підприємства, недостатньої конкурентоспроможності на ринку, неправильного управління чи зловживанням корпоративною владою керівників компанії тощо. Актуальність тематики проявляється в тому, що незалежно від причин, банкрутство юридичних осіб впливає на різні сторони суспільства, включаючи ФОП, кінцевих споживачів, кредиторів, а також і державу. У цій статті ми розглянемо які існують в Україні загальні підстави та ознаки банкрутства юридичних осіб.

Чим регулюється процес банкрутства в Україні?

Головним нормативно-правовим актом у сфері банкрутства є Кодекс України з процедур банкрутства в якому встановлюються умови та порядок відновлення платоспроможності боржника, а також регулюється процес задоволення вимог кредиторів під час процедури банкрутства. Він є важливим інструментом для забезпечення реалізації прав і інтересів усіх учасників процесу банкрутства.

Які найчастіші причини банкрутства в Україні?

  • Фінансові труднощі на підприємстві у зв’язку із зовнішніми факторами (політичні умови в суспільстві) та внутрішніми (неефективне управління підприємством);
  • Збільшення конкуренції на ринку;
  • Корупція та недобросовісна діяльність підприємства;
  • Неочікувані зміни в законодавстві, що безпосередньо впливають на діяльність підприємств;
  • Активні бойові дії на всій території країни з 24 лютого 2022 року.

Які загальні підстави та ознаки банкрутства юридичних осіб в Україні?

Якщо говорити про процедуру банкрутства, то щоб її застосувати на практиці потрібні встановлені законодавством правові підстави та ознаки.

Щодо ознак банкрутства слід зазначити наступне. На сьогодні в правовій доктрині України не визначено чіткого переліку ознак банкрутства юридичних осіб. Існують тільки методичні рекомендації щодо виявлення неплатоспроможності підприємства на практиці, а саме Наказ Міністерства Економіки України від 19.01.2006 року № 14 за яким проводять оцінку фінансового стану підприємства.

Рапорт на звільнення за станом здоров'я

Відповідно до цих рекомендацій виділяють 3 види неплатоспроможності юридичної особи:

  1. Поточна;
  2. Критична ((або стан потенційного банкрутства);
  3. Надкритична;

Поняття неплатоспроможності визначається КУзПБ в статті 1, де зазначено – це відсутність у боржника достатніх фінансових ресурсів або активів для задоволення вимог кредиторів по не виконаним раніше зобов’язанням, що призводить до застосування процедур визначених цим кодексом.

Таким чином, загальною ознакою та підставою застосування банкрутства до юридичної особи на практиці є її неплатоспроможність перед кредиторами, яка повинна бути стійкою та не піддаватися усуненню попри здійсненим досудовим заходом щодо відновлення платоспроможності боржника. Вона також і стає однією із причин банкрутства субʼєкта господарюванння.

Як порушується справа про банкрутство?

За загальним правилом, якщо наявні ознаки неплатоспроможності юридичної особи, то кредитор або боржник має право звернутися до судових органів із заявою про відкриття провадження по справі. Якщо буде встановлений перелік ознак банкрутства, то суд відкриє провадження по справі. Справа розглядатиметься за місцезнаходженням юридичної особи – боржника.

Якщо ваше підприємство перебуває в стадії банкрутства і вам необхідна допомога стосовно погашення його заборгованостей перед кредиторами, то в такому випадку адвокатське бюро “Приходько та партнери” прийде завжди на допомогу. Наша команда спеціалізується та розуміється на всіх аспектах процедури банкрутства в Україні, а тому якісно та швидко допоможе вам із вирішенням ваших проблем. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація