БАНКІВСЬКА КОМІСІЯ У ПІДПРИЄМЦЯ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

БАНКІВСЬКА КОМІСІЯ У ПІДПРИЄМЦЯ

Час прочитання: 3 хв.

Зараз, напевно, немає жодного підприємця, у якого не було б рахунки в банку. Тому все частіше звучать питання, пов'язані з тим, як правильно відобразити плату за розрахунково-касове обслуговування банку, чи завжди її можна включити до витрат загальносистемника.

Коли ми говоримо про витрати підприємця, то автоматично увазі підприємця на загальній системі оподаткування. Оскільки для єдиноподатників сума витрат ніякої ролі не грає.

Так ось, розрахунково-касове обслуговування банків - це та рідкісна стаття витрат, яка прямо вказана в п.п. 177.4.4 ПКУ. А значить, поза всяким сумнівом, ці витрати підприємець може врахувати.

Але тут є один нюанс: іноді перерахування грошей з підприємницького рахунку не пов'язане з госпдіяльністю. В такому випадку комісію, зняту банком, до витрат краще не ставити. Розрахунково-касове обслуговування-це плата за послуги банку по відкриттю / закриттю рахунку, переказу грошей з рахунку на рахунок.

Часто підприємці запитують: чи можна переводити гроші з підприємницького рахунку на особистий рахунок того ж підприємця (рахунок фізособи)? Звичайно можна. Ніяких заборон на це немає.

А ось на картки інших фізосіб (у тому числі родичів) остерігся переводити гроші з підприємницького рахунку (якщо це не пов'язано з бізнесом)! Це може бути чревате проблемами з ПДФО, военсбором і формою № 1ДФ.

Що ж таке госпдіяльність для підприємця? У законодавстві є конкретний відповідь на це питання: «... діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку» (ч. 2 ст. 3 ГКУ).

Як бачите, одна з основних цілей госпдіяльності підприємця - це як раз-таки отримання прибутку. У цьому світлі зняття підприємцем прибутку у вигляді готівки (або банківського переказу на свою особисту карту), на наш погляд, цілком вписується в рамки хоздеятельсності. А значить, комісію, сплачену банку при цьому, можна врахувати у витратах підприємця.

Якщо ми витрачаємо гроші з підприємницькою карти в ході здійснення госпдіяльності - проблем немає. Розрахунково-касове обслуговування (банківська комісія) однозначно йде до витрат. Але буває так, що з підприємницького рахунку гроші йдуть відразу на особисті потреби (наприклад, купили побутову техніку для сім'ї). Така покупка ніяк не вписується в госпдіяльність підприємця. А значить, до витрат не можна ставити:

- ні гроші, витрачені на особисті потреби;

- ні банківську комісію з ним, оскільки немає зв'язку з госпдіяльністю.

Щоб зрозуміти, чи можна включати до витрат комісію банку, утриману їм при поверненні боргу по кредиту або по поворотної фінансової допомоги, потрібно лише відповісти на питання: чи пов'язані такі операції з хоздетельностью підприємця? Якщо договір про поворотну фіндопомогу / кредит укладено:

- від імені підприємця (в договорі вказані дані про держреєстрацію);

- з метою залучення коштів для вирішення завдань, пов'язаних з бізнесом, то зв'язок з госпдіяльністю - у наявності.

Тому банківську комісію в цьому випадку цілком можна включити до витрат. І це при тому, що сам повернення фіндопомоги / кредиту до витрат підприємця не включається.

Втім, тут все цілком логічно: оскільки отримання зазначених сум - не доход, то їх повернення - не розходяться.

Проте користування засобами, так само як і їх повернення, здійснюється в рамках госпдіяльності. А значить, банківська комісія, сплачена при поверненні боргу, пов'язана з госпдіяльністю і потрапляє до витрат на снованіі п.п. 177.4.4 ПКУ як розрахунково-касове обслуговування.

Якщо підприємець купив автомобіль для використання в особистих цілях, а заплатив за нього з підприємницького рахунку, то, зрозуміло, комісія банку до витрат не включається. Адже в даному випадку немає зв'язку витрат з госпдіяльністю.

Якщо ж автомобіль був куплений для використання виключно в бізнесі (про що є письмовий наказ, договори доставки, ТТН, подорожні листи і т. П.), То, на наш погляд, комісія, утримана банком при оплаті авто з підприємницького рахунку, цілком може бути відображена у витратах. Адже виконуються обидві умови:

1) купівля автомобіля (а значить, і банківська комісія) пов'язана з госпдіяльністю підприємця;

2) розрахунково-касове обслуговування (комісія банку) включається до витрат на підставі п.п. 177.4.4 ПКУ.

Стало бути, розрахунково-касове обслуговування можна ставити в витрати (але з оглядкою на те, чи готові ви сперечатися з податківцями).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація