Банк вимагає підтвердження походження коштів: що робити?

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Банк вимагає підтвердження походження коштів: що робити?

Час прочитання: 3 хв.

У найрізноманітніших життєвих сферах періодично трапляються ситуації, коли потрібно підтверджувати походження коштів. І не завжди це вдається легко зробити. Хтось працював на роботі, де шеф зобов’язував приймати частину коштів у конверті, хтось зібрав великі заощадження, хтось вчасно не зареєстрував ФОП, а хтось продав нерухомість за готівку.

Варіантів може бути багато, і усі вони зводяться до того, що виникає потреба в якісному юридичному супроводі питань, пов’язаних з підтвердженням коштів. Така категорія клієнтських запитів належить до компетенції команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». Наші фахівці знають, як допомогти своїм клієнтам у законний спосіб підтвердити походження готівки.

 

Коли може виникнути потреба у підтвердженні походження коштів?

Коли людина просто користується своєю готівкою для власних потреб, у неї може не виникнути потреби в тому, щоб підтверджувати її походження. Однак для переважної більшості легальних великих угод таке підтвердження потрібне. Йдеться про випадки, коли треба вивести готівку за кордон або покласти там на рахунок в банку. Також це треба при купівлі нерухомості чи авто. Аби бути інвестором, теж потрібно підтверджувати походження ресурсів, необхідних для здійснення інвестицій.

Аби зробити будь-яку з перелічених дій, кошти повинні пройти через український банк. А кожна з банківських установ має свій фінансовий моніторинг. Фахівці, котрі займаються цією справою, не приймуть кошти без підтвердження їх походження.

Які документи потрібні, аби підтвердити походження коштів?

Щоб підтвердити походження коштів, потрібно надати документи, які вказують на їх джерела. Наприклад, це може бути декларація про майновий стан і доходи. Також часто використовується декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Річна, квартальна та інша фінансова звітність, яку підприємець подає до податкової, теж підходить. Ще іноді використовується фінансова звітність юридичної особи-набувача, котру оприлюднюють у відповідності до чинних норм законодавства.

Окрім усього переліченого, законодавством передбачена можливість надання інших документів, якими підтверджується походження коштів. Тому вище були перераховані лише деякі поширені приклади. Ми знаємо, яким чином діяти, у відповідності до кожної конкретної клієнтської ситуації.

Чому з нами вигідно співпрацювати?

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно працюють з запитами, пов’язаними з підтвердженням коштів. Ми добре розуміємо реалії сучасного ринку праці та інших сфер, де людина стає заручником ситуації, а потім стикається з проблемою, не маючи можливості укласти бодай якусь велику угоду чи розпорядитися готівкою в інший спосіб, де ця готівка стане видимою в правовому полі. Тому ми добре знаємо, як діяти у такій ситуації.

 

Пропонуючи клієнтам свої послуги, адвокатська компанія «Приходько та партнери» орієнтується винятково на результат. Ми не залишаємо на півдорозі справи. А тому, звертаючись до нас, ви можете бути певні в тому, що без зайвих ускладнень та витримування напруги бюрократичних процедур зможете у законний спосіб підтвердити походження своїх коштів.

Ми регулярно слідкуємо за законодавчими оновленнями, тримаючи руку на пульсі всіх актуальних змін. А ще – ретельно аналізуємо увесь свій досвід, щоразу опираючись на нього та якісно допомагаючи своїм клієнтам. Тож співпраця з адвокатським бюро «Приходько та партнери» буде для вас приємною, вигідною і, головне – ефективною.

Також Вам може бути цікава наша стаття про "Вивезення готівки за кордон та оформлення декларації"

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація