Фото: Банк чи МФО подав до суду за несплату кредиту – що робити

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Банк чи МФО подав до суду за несплату кредиту – що робити

Час прочитання: 3 хв.

Непогашення кредиту є поширеною проблемою, з якою стикаються багато позичальників у складних фінансових обставинах. Якщо банк або мікрофінансова організація (МФО) подає позов до суду через неспроможність сплатити борг, це може стати серйозним випробуванням. Проте існують певні кроки, які необхідно вжити, щоб захистити свої права та інтереси в судовому процесі.

Перш за все, важливо не ігнорувати повідомлення від кредитора та не уникати контактів з ним. Натомість слід спробувати досягти домовленості щодо реструктуризації боргу або альтернативних варіантів погашення.

Якщо ж домовитись не вдається і справа передається до суду, позичальнику необхідно ретельно вивчити всі нюанси процесу та підготувати аргументовану позицію на свій захист.

Ризики іпотечного кредитування

Іпотечний кредит є важким видом кредитування для позичальника, оскільки в заставі знаходиться житло. Якщо банк подає судовий позов через неспроможність сплачувати іпотеку, існує реальна загроза втратити квартиру чи будинок.

Збір доказової бази

В таких ситуаціях насамперед, необхідно зібрати максимальний обсяг документів, які підтверджують скрутне фінансове становище боржника. Важливо надати суду докази, що прострочення платежів сталося не з власної вини, а внаслідок обставин форс-мажору - звільнення з роботи, втрати годувальника, надзвичайне становище чи хвороби.

Штрафні санкції

Ігнорування боргових зобов'язань перед банком чи іншою фінансовою установою може призвести до серйозних негативних наслідків для боржника. Спочатку відбувається нарахування штрафних санкцій - пені та неустойки відповідно до умов кредитного договору. 

Однак якщо боржник і надалі не реагує, кредитор може звернутися до суду із позовом про стягнення заборгованості в примусовому порядку. Нерідко банки також передають справу до колекторських агентств, які використовують більш жорсткі методи роботи.

Арешт та конфіскація майна

Наступним кроком може стати арешт майна боржника, що унеможливить будь-які операції з ним до повного розрахунку за боргом. А в крайньому разі, конфіскація як рухомої, так і нерухомої власності з метою її продажу для погашення боргу. 

Можливість захисту в суді

Якщо банк чи МФО вирішили передати справу про неповернення кредиту до суду, у боржника є можливість відстояти свої права належним чином. Передусім необхідно ретельно зібрати всі наявні документи, які можуть прямо чи опосередковано засвідчити неправомірні або протизаконні дії фінансової установи - порушення умов договору, некоректне нарахування відсотків тощо.

Також одним із перших кроків при подачі банком або МФО заяви до суду, може стати звернення з клопотанням про реструктуризацію боргу або подовження строків погашення. 

аудит бухобліку

Отримайте професійну допомогу

Якщо ви стикнулися з борговими проблемами та не знаєте як правильно далі діяти, звертайтесь до юридичної компанії "Приходько та партнери". Юристи компанії досконало володіють цією сферою та:

  1. Проведуть вам консультацію та розроблять стратегію захисту ваших прав.
  2. Допоможуть зібрати необхідні документи та докази на вашу користь. 
  3. Спробують досягти мирової угоди з кредитором через переговори.
  4. У разі необхідності представлятимуть ваші інтереси в суді.
  5. За потреби оскаржать несприятливе рішення в апеляційній чи касаційній інстанціях.

Завдяки досвіду та професіоналізму юристів "Приходько та партнери" ви отримаєте кваліфіковану допомогу на всіх етапах вирішення боргової ситуації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація