
Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!
Керуючий партнер
Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.
АУТСОРСИНГ ЧИ ШТАТНИЙ ЮРИСТ ?
Більшість бізнесу, яка б це сфера не була, завжди задається питанням – що ж краще: “Аутсорсинг чи штатний працівник“? Пропоную розглянути усі ⟪за⟫ та ⟪проти⟫.
Найбільш розповсюджені професії, які підпадають під цю категорію це юрист, бухгалтер, ну і зараз в умовах інтернет продаж – це IT-спеціаліст та маркетолог.
Особисто мені, як керівнику, завжди хочеться, щоб мій працівник був в моєму офісі. Так краще контролювати, давати вказівки і т. д. Так формується колектив і, як мені здається, робота співробітника в офісі є більш продуктивною.
Сьогодні в моїй компанії понад 20 співробітників – 70 % це юристи та адвокати, 20 % бухгалтера, 10 % – маркетологи. Окрім того, 2 IT-компанії і 3 маркетингові компанії прямцюють за договором (аутсорсинг).
Тому, я можу на конкретних прикладах і конкретних показниках аргументувати, що краще штатний працівник чи аутсорсинг.
Чим же кращий штатний працівник?
Контроль. За працівником, який знаходиться в тебе в офісі, легше здійснювати контроль, тому що, Ви бачите коли він прийшов на роботу, в якому стані, коли він пішов з роботи, як швидко він виконує Ваші вказівки.
Ефективність. Тут я твердо переконаний, що основним стимулом ефективності – є оплата за результат, а не за процес. Ну або відсотковий підхід до роботи.
Наприклад: виграв суд – отримав заробітну плату, програв – не отримав. Або є потенційні клієнти, працівник з ними працює, клієнти здійснили оплату послуг завдяки роботі працівника – працівник отримав відсоток.
Командність. Я переконаний, що ефективність прямо залежить від командності. Коли людині зручно та комфортно працювати в колективі – результативність такої роботи значно вища.
Чим же кращий аутсорсинг?
Ціна. Основний показних для бізнесу. Його суть в тому, що за ціною одного співробітника, Ви купуєте цілу команду. Для прикладу: чому я не беру в штат IT-спеціаліста? Все просто, не буває IT-шника універсального, один пише код для сайту, інший для мобільного додатку, інший вебдизайнер, інший програмує чат боти і так далі. А враховуючи, що послуги конкретного спеціаліста потрібні 2-3 дні в місяць, то немає необхідності наймати такого співробітника на повний день.
Професійність. Аутсорсинг виграє завжди на професійності. Коли ви наймаєте одного працівника, то по-перше, його заробітна плата прямо залежить від професійного рівня. Так, сьогодні хороший юрист (адвокат) з досвідом роботи та який може досягати поставлених цілей коштує на ринку близько 2 тис. доларів, За 10-15 тис. грн. (середня заробітна плата юриста на сайтах robota.ua або work.ua) можна знайти юриста середнього рівня, який в кращому випадку буду робити виключно те, що Ви говорите без жодної ініціативи, потребуватиме постійного контролю, ну і звичайно, результат його роботи буте посереднім.
Універсальність. Навіть при заробітній платі 1-2 тис. доларів, навряд чи Ви знайдете універсального юриста. Навіть коли я говорю про себе, маючи досвід роботи понад 15 років в сфері юриспруденції, я чудово розумію, що я фахівець в 2-3 напрямках (це кримінальні справи, і то в більшій мірі з економічним ухилом, податкове консультування, корупційні та службові справи). Але я точно не фахівець в сімейних справах або там міграційних чи якихось інших. Звичайно, я маю загальні знання, але фахівцем у цих сферах я себе назвати об’єктивно не можу.
Тому, коли ми говоримо про те, що ж краще: “Аутсорсинг чи штатний працівник”? Відповідь неоднозначна. Все залежить від тих завдань, які ми ставимо.
У випадку простої і об’ємної роботи – краще буде все ж таки штатний працівник. Для прикладу, робота з типовим договором або щоденна відписка стандартної ситуації.
У випадку комплексного юридичного аудиту компанії та побудови механізму захисту від правоохоронних органів або у спорах з контрагентами (конкурентами) або вирішення будь-якої нестандартної ситуації, я більш ніж переконаний, що аутсорсинг кращий.
Також аутсорсинг краще, коли у Вас немає постійної потреби в юристі. Наприклад, юрист Вам потрібен 1-3 рази в місяць. А буває, що й взагалі не потрібен в якомусь місяці. Тут, звичайно, краще аутсорсинг, тому що Ви фактично платите 3-5 тис грн в місяць, за таку вартість дуже важко буде знайти юриста в штат.
І взагалі, я переконаний, що кожен вид бізнесу повинен займатись своєю справою, будівельник – будувати, ресторатор – організовувати процеси на кухні та в залі, продавець – продавати товар, ну а юрист – вирішувати юридичні проблеми.
Команду юридичної компанії «Приходько та партнери» я формував понад 3 роки. Сьогодні тут працюють фахівці в різних галузях юриспруденції, серед яких:
- кримінальний блок;
- антикорупційний блок;
- податковий супровід;
- супровід в сфері будівництва та земельних питань;
- сімейна практика;
- тендерний супровід;
- міграційна практика;
- корпоративна практика;
- супровід реєстрація та продажу бізнесу в Україні та інших країнах;
- інвестиційні проекти та стартапи.
Окрім цього, в складі компанії працює бухгалтерський відділ та відділ з комплексного маркетингу.
Ну, і якщо у Вас виникла зацікавленість або якісь додаткові питання, я завжди радий новим знайомствам та запрошую до нас в офіс.