Апеляційна скарга на рішення адміністративного суду

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Апеляційна скарга на рішення адміністративного суду

Час прочитання: 3 хв.

Адміністративне судочинство – це діяльність адміністративних судів, спрямована на розгляд і вирішення адміністративних справ у порядку, котрий встановлено Кодексом адміністративного судочинства України. Зміст цієї царини судочинства полягає в тому, аби розв’язувати публічно-правові спори. Наприклад, одним з поширених їх варіантів на сьогодні є адміністративні позови до Пенсійного фонду України у зв’язку з тим, що його представники відмовляються перераховувати пенсії за оновленими довідками, належним чином враховувати стаж чи припускаються інших порушень прав пенсіонерів. Це лише один з прикладів, насправді їх є значно більше.

Що варто знати ще про адміністративне судочинство?

Вище було згадано про те, що адміністративне судочинство зосереджується довкола публічно-правових спорів. Отже, що це означає? Це значить, що однією зі сторін є суб’єкт владних повноважень, як це було у прикладі з Пенсійним фондом.

 

Під суб’єктом владних повноважень розуміють орган державної влади чи місцевого самоврядування, або ж – конкретну посадову або службову особу, котра здійснює управлінські владні функції. Вони здійснюються на підставі законодавчих норм та можуть виявлятися, в тому числі, у виконанні делегованих повноважень.

Важливо розуміти те, що в будь-якому спорі, де однією зі сторін є суб’єкт владних повноважень, залучається саме адміністративний суд.

Які рішення приймає адміністративний суд?

Результатом розгляду адміністративних справ можуть бути:

  • ухвала;
  • рішення;
  • постанова.

І кожен з цих форматів судового рішення може бути оскарженим у відповідності до норм КАСУ в апеляційній інстанції.

До якого суду подається апеляція?

Згідно зі статтею 292 КАСУ, судом апеляційної інстанції в адміністративних справах є апеляційний адміністративний суд у межах тієї юрисдикції, де знаходиться суд, рішення якого оскаржуватиметься. Також Верховний Суд має повноваження переглядати в порядку апеляції ті рішення апеляційних судів, котрі останніми були ухвалені як судами І інстанції.

А у статті 293 міститься важлива теза про те, що рішення може оскаржуватися як повністю, так і частково. Тож якщо вас не задовольняє не повністю рішення, а якась його частина, це може бути предметом апеляційного розгляду.

Якими є строки апеляційного оскарження?

Строки апеляційного оскарження деталізовані в статті 295 КАСУ. На рішення суду апеляційна скарга може бути подана у 30-денний термін, а на ухвалу – в 15-денний. Строк починає обчислюватися з того моменту, коли рішення було проголошено. Але якщо в суді зачитувалися лише вступна і резолютивна частини рішення або ухвали, то в таких випадках обчислення строку починається з того дня, коли було складене повне рішення.

 

Чому варто звернутися до нас?

Фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери», здійснюючи супровід таких клієнтських запитів, повністю аналізують практику судів щодо конкретної справи та надають послуги у форматі «під ключ» щодо оскарження судового рішення. Ми звикли орієнтуватися на результат. Тож вибудовуємо таку стратегію представництва ваших інтересів, котра веде до бажаної розв’язки.

Звертайтеся – і допомога професійних юристів значно спростить вам життя та зекономить багато часу й нервів. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація