АЛЬТЕРНАТИВИ БЮДЖЕТНОМУ ВІДШКОДУВАННЮ З ПДВ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

АЛЬТЕРНАТИВИ БЮДЖЕТНОМУ ВІДШКОДУВАННЮ З ПДВ

Час прочитання: 2 хв.

 Питання від’ємного значення не дуже часто зустрічається серед працівників бізнесу, однак воно залишається надзвичайно актуальним. Так, у випадку, коли розмір податкового кредиту, що відображається в рядку 17 Податкової декларації з податку на додану вартість у звітному місяці більша ніж сума податкових зобов’язань (відображається у рядку 9 Декларації), то у суб’єкта господарювання виникає від’ємне значення з ПДВ (далі – ВЗ).

 Більшість знають, що таке ВЗ можна залишити на наступний звітний період для використання або звернутися для відшкодування з бюджету, що і використовують. Однак, платник може піти й іншим шляхом, використавши його також в рахунок сплати:

  • податкового боргу із податку на додану вартість (рядок 20.1 у Декларації);
  • інших платежів до державного бюджету (рядок 20.2.2 у Декларації).

 Рішення, як вчинити з податковим кредитом, платник податку зазначає у конкретному рядку третього розділу Декларації та надсилає контролюючому органу. В подальшому здійснюється розгляд, за результатами якого може бути як позитивна, так і негативна відповідь. Щоб уникнути від отримання відмови, необхідно відповідально підходити до заповнення Декларації у чіткій відповідності до пункту 200.4 Податкового кодексу України, що урегульовує обмеження суб’єкта господарювання у вільному виборі напрямку використання такого податкового кредиту.

 Вищевказаною нормою Податкового кодексу встановлено, що першочергове використання податкового кредиту (ВЗ) здійснюється для погашення податкового боргу з ПДВ, що виник у попередні періоди. Однак варто звернути увагу на те, що сума такого погашення у звітному періоді не може перевищувати розмір реєстраційного ліміту, що визначається на момент отримання контролерами декларації з податку на додану вартість.

  Як розрахувати суму реєстраційного ліміту, відображено у пункті 200-1.3 Податкового кодексу?

 Його значення вказується у рядку 19.1 декларації з ПДВ. Для того щоб дізнатися його розмір та показники, що його формують, потрібно відправити до Державної податкової служби України запит в електронній формі на що буде надіслано витяг (посилання https://cabinet.sfs.gov.ua/).

 Варто вказати, що реєстраційний ліміт платника в такому розрізі може збільшуватися лише на суму, яка надходить з його власного поточного рахунку (тобто реальними коштами). Його збільшення з інших джерел чинним законодавством не передбачено, а тому податківцями не застосовується.

 Під податковим боргом, який можна погасити від’ємним значенням, розуміють не лише несплачену суму податкових зобов’язань, а й непогашені платником штрафні санкції та пеню. Крім того, сума боргу не може бути більшою за від’ємне значення з податку на додану вартість.

 Юристи та адвокати юридичної компанії «Приходько та партнери» надають широкий спектр послуг у сфері оподаткування. Звертайтеся, ми з радістю станемо Вашим юридичним партнером та радником!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація