
"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"
Спеціалізується на сімейному праві та спадкових справах
Аліменти з бойових виплат. Стягнння аліментів з військовослужбовця
Законодавством України передбачений найважливіший обов’язок батьків – це грошове утримання своїх неповнолітніх дітей, яке складається з отриманням дитиною певних матеріальних благ, що впливають на її виховання та розвиток. У зв’язку з веденням бойових дій в Україні багато чоловіків були призвані до ЗСУ для захисту територій та державності країни в цілому. Проте багато з них мали заборгованість по аліментам, розлучились із своїми дружинами під час проходження служби, а зараз отримують бойові виплати та додаткові винагороди. У цьому контексті виникає необхідність розуміння як в 2023 році під час військових дій стягнути аліменти з військовослужбовців.
Який існує порядок стягнення аліментів із військовослужбовців в 2023 році?
Станом на сьогодні ця частина законодавства не містить значних змін, а залишається такою як і була до воєнного періоду, а саме:
- в добровільному порядку;
- в примусовому порядку (судовому);
- шляхом укладення договору між колишнім подружжям, в якому передбачається розмір, строки та період протягом якого виплачується аліменти неповнолітній дитині.
З яких доходів військовослужбовців можна стягнути аліменти?
Чоловіки, які служать в ЗСУ отримують наступні види доходів:
- щомісячна виплата заробітної плати;
- щомісячна додаткова винагорода, яка встановлена на період дії воєнного стану в країні;
- одноразова додаткова винагорода (бойові виплати).
Не зважаючи на види доходів військових, раніше до змін внесених в законодавство аліменти стягувались тільки із заробітної плати.
Проте, із 2022 року Кабмін також передбачив, що грошові кошти, які мають не тільки ознаки постійного характеру, а й тимчасового (одноразові виплати або так звані “бойові виплати”) підлягають тому, щоб з них можна було утримувати стягнення на аліменти.
В якому розмірі передбачені виплати на аліменти у 2023 році?
За загальним правилом сума виплати аліментів визначається судом від кількості дітей у колишнього подружжя.
Так, якщо сімʼя має 1 дитину, то стягненню на аліменти підлягає сума у розмірі 1/4 доходу військового; якщо 2 дітей – 1/3; якщо 3 дітей і більше, то – 1/2.
Проте слід пам’ятати, що при цьому розмір загальному доходу у платника аліментів не повинен бути менший 50 %.
Який мінімальний розмір аліментів у 2023 році?
Мінімальний розмір аліментів обчислюється відповідно до встановленого прожиткового мінімуму на дитину в поточному році. Так, в 2023 році рекомендована сума виплати аліментів на одну дитину становить (100 % прожиткового мінімуму):
- Діти віком до 6 років – 2272 грн;
- Діти віком від 6-18 років – 2833 грн;
- Діти віком від 18-23 років – 2684 грн;
Однак гарантована сума відповідно до законодавства становить 50% від прожиткового мінімуму.
Якщо вам необхідна допомога у питанні стягнення аліментів з військовослужбовців, то звертайтесь юридичної компанії “Приходько та партнери”. Наша команда має широкий досвід у цій галузі та може надати вам всю необхідну правову підтримку, яка складається з: консультацій, складення позовних заяв, ведення переговорів та допомоги у вирішенні всіх супутніх питань щодо стягнення аліментів. А тому звернувшись до нас, ви зможете отримати кваліфіковану допомогу, якою будете задоволені!
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
передзвонимо
протягом дня