АКТУАЛЬНІ ЗМІНИ МІГРАЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ВІД 21 ТА 28 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

АКТУАЛЬНІ ЗМІНИ МІГРАЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ВІД 21 ТА 28 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

Час прочитання: 3 хв.

Продовжуємо розглядати теми, пов’язані з міграційним правом, адже саме вони останнім часом користуються чи не найбільшим інтересом, супроводжуються багатьма питаннями та відображають актуальні потреби громадян України. Також є деякі аспекти, котрі торкаються іноземців та осіб без громадянства, коли мова йде про їхній в’їзд та перебування на території України.

Що змінилося з 21 жовтня для іноземців в Україні?

Саме у цей день Кабмін України прийняв дуже актуальну для таких людей постанову. Вона називається «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану». Перш за все, розглянемо, на кого поширюються норми згаданого правового акту. Це:

  • іноземці, окрім громадян росії;
  • особи без громадянства.

Отже, ця постанова дозволила в’їздити та перебувати на нашій території згаданим категоріям людей, у яких є посвідка на тимчасове чи постійне проживання в Україні, коли строк цього документу закінчився та підлягає обміну після 24 лютого 2022 року. Ця норма діятиме не лише упродовж воєнного стану, а й протягом 30 днів після нього.

Що змінилося з 21 жовтня для українців?

Також згаданим нормативно-правовим актом Кабміну встановлено, що під час воєнного стану документами, котрі підтверджують громадянство та посвідчують особу, можуть бути:

  • паспорти громадян України, виготовлені у формі картки, якщо завершення строку дії цих документів припало на воєнний час;
  • паперові паспорти громадян України, де час вклеювання фотокартки після досягнення 25 або 45 років співпав з воєнним станом, а фотокартки вклеєно не було.

Однак як тільки воєнний стан припинять чи скасують, протягом 30 найближчих днів потрібно буде обміняти такі документи чи вклеїти до них фотокартку.

Таким чином, згадана постанова на час дії воєнного стану суттєво спростила багато питань.

Ще одні актуальні зміни від 28 жовтня

Не менш важлива для громадян України постанова Кабміну була прийнята 18 жовтня та набуває чинності через 15 днів від дати публікації. Вона називається «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Отож, що змінилося:

1. Тепер закордонні дипломатичні установи можуть оформляти закордонний паспорт дитини, коли з такою заявою звернувся лише один з батьків.

2. Визначено порядок формування е-паспорта (в тому числі й закордонного) для тих громадян нашої держави, які не змогли отримати паспорт встановленого зразка з причини окупації території, де живуть, чи активних бойових дій.

3. Закордонний паспорт дитини тепер можуть отримати не лише батьки, а й інша особа, яку вони визначили.

Також розширили коло осіб, які можуть бути свідками, якщо потрібно встановити особу. Тут законодавці виходили з розуміння того, що за умов воєнного стану родичі не завжди мають можливість це зробити. До речі, навіть для них теж спростили участь у такій процедурі. Тепер це можна робити, користуючись відеозв’язком.

І одне з найбільш очікуваних оновлень, на яке сподівалися громадяни України в умовах воєнного стану – тепер різні підрозділи ДМС можуть пересилати виготовлені документи для видачі між собою як по Україні, так і за кордон. Це суттєво спростило життя громадянам, які стали вимушеними біженцями.

Підбиваючи підсумок…

Законодавство України у міграційних питаннях динамічно трансформується. Тож якщо Вам потрібно отримати оперативну та компетентну консультацію з питань міграційного права - звертайтесь до наших юристів. Вони завжди тримають руку на пульсі новин галузі та готові якісно допомогти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація