АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ У МОБІЛЬНОМУ ДОДАТКУ «КОНСУЛЬТАНТ» – ЯК ПРАВИЛЬНО ОФОРМИТИ КУПІВЛЮ-ПРОДАЖ НЕРУХОМОГО МАЙНА?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ У МОБІЛЬНОМУ ДОДАТКУ «КОНСУЛЬТАНТ» – ЯК ПРАВИЛЬНО ОФОРМИТИ КУПІВЛЮ-ПРОДАЖ НЕРУХОМОГО МАЙНА?

Час прочитання: 3 хв.

 Нещодавно в мобільному додатку «Консультант» від Клієнта надійшло запитання «Дали завдаток за квартиру (в присутності продавця). Брокер через свого юриста хоче оформити купівлю-продаж квартири.

Але я хочу оформити угоду через свого юриста. На дане моє прохання брокер не дає конкретної відповіді, говорить, що на даний момент не може зв’язатися з продавцем нерухомості (він поїхав за кордон, буде скоро). Чим це може мені зашкодити? Яка ймовірність шахрайства? Якщо всі документи в порядку, то чому не погоджуються? Як вернути завдаток у повній мірі?»

 Відповідно до Цивільного кодексу України, а саме ст. 655 - За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

 Згідно 635 статті Цивільного кодексу України - Попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором.

Так із наведеного визначення витікає правова сутність попереднього договору, яка полягає у виконанні таких функцій:

  • спонукання до укладення в майбутньому основного договору шляхом встановлення відповідного обов’язку;
  • фіксація умов основного договору.

 Оскільки з положень ст.365 Цивільного кодексу України не вбачається будь-яких обмежень щодо виду або предмету договору, який можуть зобов’язатися укласти сторони у майбутньому на підставі попереднього договору, тому така домовленість може бути досягнута сторонами щодо будь-яких договорів: про відчуження майна (у тому числі нерухомого), надання послуг, виконання робіт, надання майна в найм тощо.

 Таким чином, попередній договір створює для сторін одне основне зобов'язання: укласти протягом узгодженого терміну певний тип цивільно-правового договору на заздалегідь узгоджених умовах.

 Також, на дане питання надали відповідь "консультанти"мобільного додатку «Консультант»,які завантажили його собі з App Store або Google Playпройшли просту процедуру реєстрації і тепер можуть заробляти, надаючи консультації онлайн.

Консультант №1"Важливо завдаток посвідчувати попереднім договором – завіреним нотаріально. Як правило договори купівлі-продажу шаблонні, однак слід уважно перечитати кожний пункт договору, не поспішайте підписувати. Боятися не потрібно в даному випадку, все одно договір посвідчує нотаріус, а не юрист. Ви можете прийти зі своїм юристом щоби почувати себе впевненіше і знати, що все робите правильно. Перевірте обов’язково нотаріуса, він має бути обов’язково у списку державних або приватних нотаріусів на сайті Міністерства Юстиції."

Консультант №2 – "Для початку потрібно побачити самі документи. Вірогідність шахрайства – велика. Зателефонуйте мені – я Вам допоможу."

Консультант №3"Завдаток дається по договору, в договорі прописані варіанти повернення. Найпоширенішими є, якщо в період 10-15 днів угода не відбулася з вини продавця, то Ви маєте право на повернення коштів у подвійному розмірі, але все залежить від того, як у вас прописано у договорі. Угоду щодо купівлі-продажу нерухомості проводить не юрист, а нотаріус. Якщо вам буде потрібна юридична допомога – телефонуйте."

 Консультант №4"Шахрайство у даній сфері надзвичайно часті, тому для власної безпеки потрібно читати договір із власним юристом, це дуже важливо. Повернення залогової суми можливе або шляхом домовленості з іншою стороною, або через суд чи правоохоронний орган."

Консультант №5"Згідно з положеннями глави 49 ЦКУ, завдаток є додатковим зобов’язанням по відношенню до основного договору купівлі-продажу нерухомого майна, тому можливість повернення суми завдатку буде залежати від положень цього договору."

 Згідно наданих відповідей Клієнт у швидкі строки отримав відповідь на власне питання. Продаж та/або покупка нерухомого майна є важливим питанням і потребує кваліфікованої допомоги юриста. Завдяки мобільному додатку «Консультант» Клієнт не лише отримав відповідь на задане питання, а також може звернутися за допомогою до спеціаліста в подальшому супроводженні операції з продажу/ покупки нерухомого майна - для уникнення будь-яких труднощів у майбутньому.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація