АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО СПАДКУВАННЯ НЕРУХОМОГО МАЙНА В МОБІЛЬНОМУ ДОДАТКУ “КОНСУЛЬТАНТ”

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО СПАДКУВАННЯ НЕРУХОМОГО МАЙНА В МОБІЛЬНОМУ ДОДАТКУ “КОНСУЛЬТАНТ”

Час прочитання: 3 хв.

Все більше обертів набирає мобільний додаток «Консультант». Щоденно надходить багато запитань з юридичної та з бухгалтерської сфери. Розглянемо питання, щодо надання юридичної допомоги. Клієнт задав питання, а саме : «Коли батьки померли я вступив в спадок і за документами отримав будівельні матеріали, з яких побудований будинок. Мама не встигла його узаконити. Але будинок вже побудований. Мій брат пішов до сільради взяв дозвіл на приватизацію землі і приватизував ділянку. Як отримати вільний доступ до мого будинку? Я з сім'єю там не живу, так як земля його.»

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від спадкодавця, до інших осіб – спадкоємців. Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно зі ст. 1218 ЦК до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 331 ЦК право власності новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).

Отже, з аналізу ст. 331 ЦК видається, що особа може бути власником об’єкта будівництва, якщо відповідний об’єкт побудований у визначеному законом порядку.

У разі, якщо об’єкта нерухомості побудований на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил, така нерухомість є об’єктом самочинного будівництва. За загальними умовами особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. І лише в певних випадках право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути визнане за рішенням суду.

На дане питання надали відповідь Консультанти даного мобільного додатку.

Консультант №1 відповів - Вітаю, ну по-перше слід зазначити, що згаідно ст. 377 ЦК України визначено, що до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені. Тобто земля яка фактично знаходиться під будинком належить саме Вам! І доречі, сільська рада не мала права виділяти землю під приватизацію, оскільки там знаходиться Ваше майно, а під майном і Ваша земля. Якщо Вам буде потрібна допомога у даному питанні - телефонуйте.

Консультант №2 надав відповідь - Доброго дня! Якщо цей дім є об'єктом самочинного будівництва (збудований на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети (для будівництва будівлі); побудований без належного дозволу чи належно затвердженого проекту; побудований з істотними порушеннями будівельних норм і правил.) і такий об'єкт самочинного будівництва побудований на земельній ділянці, на яку забудовник не має ні права власності, ні права користування, то у такому випадку узаконення самобуду відбувається в два етапи: судовий (визнання права власності) і позасудовий (реєстрація права на підставі рішення суду). Після отримання рішення суду звертатися потрібно із заявою до місцевих органів реєстраційної служби, а саме до державного реєстратора. Позов особи, яка самочинно збудувала нерухоме майно на земельній ділянці, власником якої є інша особа, про визнання права власності на цю нерухомість може бути задоволено судом , якщо буде встановлено, що власник проти цього не заперечує і будівництво відповідає законодавству

Консультант №3 - Доброго дня. Якщо брат не йде на контакт, то єдиний законний шлях це суд. Звертаєтеся з позовом до суду, отримуєте рішення, йдете до виконавця (краще приватного, це трохи дорожче, але швидше і ефективніше), виїжджаєте на об'єкт, якщо є опір викликаєте поліцію, заходите примусово на об'єкт, якщо у брата буде право проживати з Вами (залежно від того як пропише суд), рекомендуємо ставити відеоспостереження (це убезпечить Вас від можливого насильства або погроз), живете в своєму будинку. Якщо потрібна буде допомога, телефонуйте. Гарного вам дня.

Так, підсумовуючи наведене, можна дійти до висновку, що Консультанти мобільного додатку надали вичерпну відповідь на дане питання. Взагалі, процедура  спадкування на самочинне будівництво є дуже складною та потребує певних юридичних знань та допомоги адвоката на всіх етапах оформлення спадщини. 

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація