Акт службового розслідування за фактом травми, поранення,контузії. Як отримати компенсацію?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Акт службового розслідування за фактом травми, поранення,контузії. Як отримати компенсацію?

Час прочитання: 3 хв.

Коли військовослужбовець отримує травму, контузію чи поранення, дуже важливим стає проведення службового розслідування. Висновок службового розслідування фіксує причинно-наслідковий зв’язок між тим, що з ним трапилося, та виконанням завдань служби. Коли ми говоримо про те, хто має право проводити службове розслідування, то тут йдеться про командування військової частини. На жаль, часто підхід до цих питань є достатньо формалізованим, що веде до низки негативних наслідків. Буває, що потім військовому стає складно отримати компенсацію – або зовсім, або у належному для нього розмірі.

Що потрібно знати про службове розслідування?

Якщо службове розслідування не проводиться у випадках, коли військовослужбовець отримав травму під час проходження служби, це значить, що командування порушує норми чинного законодавства. Існує Інструкція про розслідування та облік нещасних випадків з військовослужбовцями, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України. Саме нею мають керуватися у багатьох таких випадках. Причому – тут йдеться не про участь у бойових діях, а саме про нещасні випадки, пов’язані з проходженням служби. На практиці ж нерідко трапляється така ситуація, коли військовому складно отримати компенсацію, якщо травма отримана не в бою, а в ході такого нещасного випадку.

Насправді ж, згідно з нормами згаданої інструкції, розслідування повинне проводитися, у тому числі, коли:

  • травма отримана внаслідок впливу середовища під час того, коли військовий виконував свої обов’язки;
  • травму заподіяли інші особи за таких самих обставин, унаслідок чого військовослужбовець зазнав тілесних ушкоджень.

Наказ про проведення службового розслідування має бути вчасним, оскільки саме службове розслідування в ЗСУ та його подальший акт покликані встановити і зафіксувати всі вагомі обставини, які потім вплинуть на безперешкодне отримання військовослужбовцем своєї компенсації.

Як оформлюється результат розслідування?

Порядок проведення службового розслідування в ЗСУ визначається пунктом 5 вже згадуваної Інструкції. У цьому ж пункті зазначено, яким вимогам має відповідати його документальне оформлення. Коли командування діє у відповідності до тих обов’язків, які покладені на нього в таких ситуаціях, військовий потім має значно більше шансів отримати компенсацію, посилаючись на акт службового розслідування ЗСУ.

Такий висновок службового розслідування фіксується наступним чином:

  • командир видає відповідний наказ, де вказано, що отримання травми пов’язане з виконанням обов’язків служби;
  • на підставі цього наказу складається довідка про обставини травми (її форма теж є встановленою, а сама довідка має бути у 2 примірниках).

Також вагомими є норми Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», де йдеться про те, що військовослужбовець вважається таким, що виконує обов’язки служби, у тому числі, в часі перерв у відповідності до передбаченого для нього розпорядку. Це саме стосується і навчального часу, коли йдеться про навчання.

 

Чим ми можемо допомогти?

В реальному житті військові доволі часто стикаються з порушенням своїх прав з боку командування та певною недбалістю командирів в оформленні документів за результатами розслідувань. Саме в таких ситуаціях може знадобитися юридична підтримка.

У команді фахівців адвокатського бюро «Приходько та партнери» є ті, хто спеціалізується саме на питаннях військового права та зможе захистити ваші права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація