АДВОКАТИ ПРОТИ СБУ – PRIKHODKO&PARTNERS ЗДОБУЛИ ЧЕРГОВУ ПЕРЕМОГУ

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

АДВОКАТИ ПРОТИ СБУ – PRIKHODKO&PARTNERS ЗДОБУЛИ ЧЕРГОВУ ПЕРЕМОГУ

Час прочитання: 5 хв.

На заяву Служби безпеки України про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції у справі № 826/18227/14 АБ «Приходько та партнери» є представником колишнього заступника голови СБУ у справі № 826/18227/14 за позовною останнього до Служби безпеки України про скасування наказу, поновлення на посаді та зобов’язання вчинити дії.

21.12.2021 Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв рішення по справі №826/18227/14.
СБ України подали до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.12.2021 у справі №826/18227/14.

13.06.2022 Шостий апеляційний адміністративний суд постановив ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, аргументуючи це наступним.

Апеляційну скаргу відповідача на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 грудня 2021 року зареєстровано судом апеляційної інстанції 15 лютого 2022 року та прийнято відділенням поштового зв`язку 11 лютого 2022 року, що підтверджується відбитком штампу поштового відділення на поштовому конверті.
Відповідно до ч. 1 ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Отже, апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 грудня 2021 року подано з пропуском 30-денного строку, передбаченого КАС України.

Відповідно до частини другої статті 295 ЦПК України учасник справи, якому повний вирок або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або закінчення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження. 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду; 2) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення відповідного рішення суду.

Служба безпеки України зазначає, що копію ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 грудня 2021 року отримала 14 січня 2022 року, що, на її думку, підтверджується реєстрацією вхідної кореспонденції.

При цьому суд зазначив, що номер та дата реєстрації вхідної кореспонденції самі по собі не вказують на дату отримання судового рішення, а лише фіксують факт реєстрації судової кореспонденції під розписку позивачем.

У тому числі суд апеляційної інстанції посилається на висновок Верховного Суду, викладений у постанові від 11.06.2020 у справі № 183/1128/17, де суд наголосив:

“25. Поряд з цим, слід зазначити, що номер та дата реєстрації вхідної кореспонденції самі по собі не свідчать про дату отримання рішення суду, а лише фіксують факт реєстрації кореспонденції суду при надходженні до відповідача"

Відтак, СБУ не надано належних доказів щодо дати отримання оскаржуваного рішення (зокрема, конверту, в якому надійшло оскаржуване рішення).

У зв’язку із ненаданням СБУ належних доказів щодо дати отримання копії судового рішення та обґрунтованого клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження рішення суд першої інстанції, Шостий апеляційний адміністративний суд запропонував Відповідачу подати докази щодо дати отримання копії судового рішення та обґрунтованого клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 грудня 2021 року із зазначенням поважних причин його пропуску та подання доказів їх поважності.

24.06.2022 Відповідач підготував та подав до апеляційного суду заяву про поновлення пропущеного строку.
Однак, ніяких доказів щодо дати отримання копії судового рішення СБУ не подали.
Служба безпеки України зазначає, що дата реєстрації вхідної кореспонденції є належним і достатнім доказом дати отримання рішення суду першої інстанції.

В даній ситуації єдиним достатнім доказом дати отримання Відповідачем рішення суду є саме конверт, в якому Окружний адміністративний суд м. Києва надіслав своє рішення, оскільки там вказується трек-номер листа, за допомогою якого можна визначити дату отримання. Інші докази, у тому числі номер та дата реєстрації вхідної кореспонденції, не є належним і достатнім доказом дати отримання рішення суду.

Такі висновки сформував Верховний Суд у своїй постанові від 11.06.2020 у справі №183/1128/17.
Крім того, СБУ не зазначили аргументовані обставини, які могли би стати поважними причинами пропуску строку апеляційного оскарження.

PRIKHODKO&PARTNERS ЗДОБУЛИ ЧЕРГОВУ ПЕРЕМОГУ НАД СБУ

У провадженні Шостого апеляційного адміністративного суду знаходилась справа за апеляційною скаргою Служби безпеки України на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.12.2021 у справі  № 826/18227/14.

Окружний адміністративний суд м. Києва своїм рішенням від 21.12.2021 у справі  № 826/18227/14 вирішив наступне:
  • визнав протиправним та скасував наказ Голови Служби безпеки України №10/12-ОС від 23 жовтня 2014 року у частині звільнення нашого клієнта з посади заступника начальника Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади»;
  • зобов’язав Службу безпеки України поновити нашого клієнта на посаді заступника начальника головного управління СБ України у м. Києві та Київській області шляхом видачі наказу Головою Служби безпеки України про поновлення на посаді з 23 жовтня 2014 року;
  • зобов’язав Службу безпеки України невідкладно проінформувати Міністерство юстиції України щодо відкликання відомостей про застосування до нашого клієнта заборони, передбаченої ч. 3 ст. 1 Закону України «Про очищення влади» та виключення таких відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».
Служба безпеки України не погодившись із вищевказаним рішення суду подала апеляційну скаргу, в якій посилається на неправильне застосування Окружним адміністративним судом м. Києва норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Адвокати АБ «Приходько та партнери» повністю спростували аргументи Служби безпеки України та доказали в суді, що доводи СБУ не відповідають дійсності, а рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.12.2021 у справі № 826/18227/14 прийнято із дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Суд залишив апеляційну скаргу Служби безпеки України на рішення суду Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.12.2021 у справі № 826/18227/14 без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.12.2021 у справі  № 826/18227/14 - без змін.

Вітаємо з перемогою нашого клієнта!

Разом з тим, двері нашої компанії завжди відкриті, якщо Вам потрібно

  • поновитись на роботі
  • видалити інформацію зі списку люстрованих
  • стягнути відшкодшкодування у зв’язку з незаконним звільненням

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація