Адвокатський запит в міграційну службу

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Адвокатський запит в міграційну службу

Час прочитання: 3 хв.

Взаємодія громадянина з державними органами далеко не завжди буває легкою та безхмарною. Особливо – коли людина знає не всі нюанси законодавства та не має уявлення про те, яким чином діяти у конкретній ситуації, від вирішення якої у її житті багато залежить. Саме тут приходять на допомогу кваліфіковані юристи, котрі здатні допомогти значно більш ефективно.

Звернення до Державної міграційної служби

На сьогодні, коли війна в Україні породила хвилю міграції, взаємодія громадян з Державною міграційною службою з найрізноманітніших питань її компетенції стала більш інтенсивною. Однак далеко не завжди така взаємодія стає ефективною.

 

Перевантаженість цієї державної установи іноді негативно позначається на її здатності якісно охопити своєю роботою усіх тих, хто звертається. Тож цілком логічним стає бажання людини контактувати з ДМС через свого законного представника, який має більше повноважень. Приміром, адвокатський запит в міграційну службу має суттєво більше переваг, аніж звичайні звернення громадян.

Розглянемо це питання детальніше.

Що таке адвокатський запит?

Подібним запитом є звернення адвоката, подане до ДМС у письмовій формі з метою надання інформації та копій документів, котрі потрібні юристу для якісної правової допомоги його клієнту. Коли адвокат подає такий запит, до нього додаються документи, завдяки яким звернення правника набуває серйозної ваги. Йдеться про:

  • копію свідоцтва про те, що адвокат дійсно має право займатися своєю діяльністю;
  • ордер чи доручення органу або установи, який має законні повноваження надавати правову допомогу безоплатно.

Важливим аспектом є те, що представники ДМС не мають права вимагати від адвоката інших документів, окрім цих. Така законодавча норма виконує роль своєрідної гарантії стосовно того, що запит не будуть декілька разів повертати з невідомих причин.

Перелік того, що саме ми можемо затребувати в органах державної влади та правоохоронних структурах адвокатським запитом:

  • Витребування матеріалів справи у питанні оскарження рішень міграційної служби у видачі дозволу на імміграцію, оформлення тимчасового посвідки на проживання, тощо;
  • Наявність чи відсутність у людини заборони на в'їзд до України;
  • Наявність чи відсутність у людини рішення про примусовий виїзд за межі України;
  • Запит щодо етапів оформлення документів: посвідка на проживання, громадянство, тощо.

Якими є терміни опрацювання адвокатського запиту?

Органи державної влади та місцевого самоврядування, або ж конкретні посадові особи, до яких спрямовано запит, мають обов’язок надати адвокату всю необхідну інформацію та копії документів у 5-денний строк.

Бувають випадки, коли запит адвоката стосується надання значного обсягу інформації або вимагає тривалого в часі пошуку необхідних документів. У такому разі відповідь на запит може бути надана протягом 20 робочих днів. Однак у цьому випадку є один важливий нюанс – представники ДМС повинні обґрунтувати адвокату причини продовження відповіді на запит.

 

Чи є обмеження щодо адвокатського запиту?

Так, подібні обмеження дійсно є, проте їх небагато. Можна отримати будь-яку інформацію та документи, окрім інформації з обмеженим доступом.

Також існує норма щодо того, що адвокат має відшкодувати витрати та копіювання та друк, якщо відповідь на його запит передбачає більше, ніж 10 сторінок. Але це вже дрібні нюанси, які в цілому не впливають на ефективність взаємодії адвоката з ДМС.

Тому, якщо Ви прагнете полегшити собі контакти з цією службою, то звернення до адвокатського бюро «Приходько та партнери» стане відмінним рішенням. Наші фахівці допоможуть отримати всю необхідну інформацію та копії документів швидко і без зайвих ускладнень.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація