Адвокатський запит до Пенсійного фонду

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Адвокатський запит до Пенсійного фонду

Час прочитання: 3 хв.

Взаємини громадян з Пенсійним фондом України часто є складними. І це пов’язано абсолютно не з об’єктивними особливостями законодавства, а з тим, що представники цієї державної установи здебільшого створюють ряд штучних ускладнень, які заважають людині реалізувати свої права та самотужки захистити законні інтереси. Приміром, в обчисленні пенсії може не братися до уваги оновлена довідка про грошове забезпечення, на підставі якої сума повинна визначатися з врахуванням перерахунку. Або ж – представники ПФ намагаються надто прискіпливо ставитися до записів у трудовій книжці, не враховуючи той стаж, котрий, на їхню думку, вказано нечітко.

Адвокатський запит до Пенсійного фонду - group protectionПраво адвоката на запит до Пенсійного фонду

Вище були згадані лиш окремі приклади тих ситуацій, котрі можуть мати місце. Насправді ж – випадків та приводів для відстоювання пенсіонерами своїх прав може бути досить багато. І, коли людина стикається з бюрократією чи чиновницьким свавіллям, їй буває важко самотужки зорієнтуватися в тому, яку стратегію обрати для захисту власних прав. Тож з допомогою професійного адвоката, котрий має відповідні фахові знання та досвід, вам буде значно легше домогтися справедливості. Поговоримо більш детально про такий правовий інструмент як адвокатський запит. Він дає нагоду клієнту, інтереси якого представляє адвокат, значно більш впевнено почуватися у взаємодії зі згаданим державним органом.

 

Перш за все, слід торкнутися питання, якими чинними нормативно-правовими актами регламентується право адвоката на те, аби отримувати інформацію за допомогою адвокатського запиту. Отож, це закони:

  • «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»;
  • «Про доступ до публічної інформації»;
  • «Про захист персональних даних».

Зокрема про особливості та правову природу адвокатського запиту ви можете більш детально дізнатися з 24 статті першого з законів, згаданих у списку вище.

Адвокатський запит до Пенсійного фонду - gry 4843

Адвокатський запит до Пенсійного фонду - audit test 1Якими є переваги адвокатського запиту?

Серед плюсів, якими володіє цей правовий інструмент, варто відзначити наступні фактори:

  • Легкість в отриманні інформації та швидкість у її наданні. Адвокат спрямовує запит до відповідного державного органу самостійно, тож він не має потреби у тому, аби залучати до цього процесу свого клієнта.
  • Повнота інформації та наявність закріпленої в чинному законодавстві відповідальності у випадках, якщо на адвокатський запит не буде надано відповіді.

Таким чином, запит від адвоката стане тим важелем впливу, який дасть можливість зобов’язати ПФ до належної та вчасної комунікації з пенсіонером.

Адвокатський запит до Пенсійного фонду - team informationКоли може бути актуальним адвокатський запит?

Якщо говорити про ситуації застосування запиту, то це:

  • отримання інформації стосовно незалежного розрахунку пенсії;
  • отримання протоколів/розрахунків/рішення про призначення, перерахунок пенсії;
  • отримання розрахунків стажу;
  • отримання інформації стосовно нарахування і виплати пенсії.

 

Отож, адвокатський запит може бути корисним у багатьох випадках. А наша команда часто послуговується цим правовим механізмом впливу на ПФ, коли потрібно отримати інформацію стосовно виконання рішення суду. Саме це здебільшого стимулює представників державної установи виконувати рішення вчасно – в дуже короткий термін після того, як воно набрало законної сили.

Тому звертайтеся – юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» готові якісно та ефективно відстояти ваші законні інтереси у взаємодії з органами Пенсійного фонду.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація