Адвокат за статтею 407 ККУ – Яка відповідальність за самовільне залишення військової частини під час військового стану?

«Наше завдання – захист Ваших прав та інтересів. Ми не розказуємо «казок» - клієнт повинен бути відвертим та усвідомлювати об’єктивну реальність ситуації.»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Керівник практики проблемної заборгованості, адвокат з кримінальних справ

Зв'язатися зараз

Адвокат за статтею 407 ККУ – Яка відповідальність за самовільне залишення військової частини під час військового стану?

Час прочитання: 3 хв.

У період дії військового стану питання військової дисципліни та військового порядку мають вирішальне значення для забезпечення національної безпеки. Вчинення воєнних злочинів може стати загрозою на шляху вирішення стратегічних завдань та підтримці безпеки військових формувань. До найбільш поширених правопорушень слід віднести самовільне залишення військової частини, яке регулюється статтею 407 КК України. Якщо вас хочуть притягнути до відповідальності за даною статтею, радимо скористатися професійною допомогою кримінального адвоката компанії «Приходько та партнери».

Що таке самовільне залишення частини?

Самовільне залишення військової частини або місця служби є ухиленням від здійснення військового обов’язку шляхом неповернення на місце військової служби, де служба має продовжуватися. Досить часто таке відбувається після надання дозволу на відпустку, відпустку за місцем служби або перебування у лікарні, іншому медичному закладі.

Не будуть підпадати під цю норму такі дії військовослужбовця, як:

  1. залишення військової частини, якщо є дозвіл керівництва військової частини;
  2. перегрупування до нового місцезнаходження військової частини;
  3. виконання розпорядження командира;
  4. здійснення відрядження;
  5. ротація;
  6. перебування у відпустці;
  7. проходження навчання;
  8. проходження лікування тощо.

Які наслідки за самовільне залишення військової частини/місця служби?

Під час військового стану відповідальність за вчинення військових злочинів посилюється, зокрема за самовільне залишення військової частини/місця служби передбачене покарання у вигляді позбавлення волі від п’яти до десяти років відповідно до статті 407 ККУ.

Важливо! Час перебування у СЗЧ не впливає на існування кримінальної відповідальності. Він може впливати тільки на термін покарання за вчинення злочину. Суд бере до уваги всі обставини справи та відповідно до них призначає міру відповідальності.

Окрім кримінальної відповідальності, військовослужбовці можуть також бути піддані дисциплінарним заходам у військовій частині. Внесення інформації до ЄРДР про СЗЧ може призвести до наступних наслідків:

  • виключення зі складу військового формування;
  • звільнення з посади;
  • припинення забезпечення грошових, речових та продовольчих потреб;
  • затримання правоохоронними органами / ДБР / ВСП.

Законні варіанти увільнення з місця несення військової служби

У випадку, якщо військовослужбовець, розуміє, що не має можливості продовжувати військову службу, в першу чергу потрібно звернутися по допомогу до свого командира та докласти зусиль, щоб знайти вихід з ситуації.

Якщо взаєморозуміння з командиром не було знайдено і військовослужбовець все ж таки хоче залишити військову частину, то необхідно попередньо проконсультуватись з адвокатом. Кримінальний адвокат юридичної компанії «Приходько та партнери» проконсультує та наддасть Вам всю необхідну правову допомогу для вирішення вашої проблеми в найкоротші терміни.

Допомога кримінального адвоката за статтею 407 ККУ

При виборі адвоката, зверніть увагу на такі аспекти, як:

  • Досвід: Обирайте спеціаліста з позитивним досвідом у сфері кримінального права та конкретної статті Кримінального кодексу.
  • Репутація: Довідайтесь про репутацію адвоката, його попередні справи та відгуки клієнтів.
  • Прозорість та чесність: Обирайте адвоката, який буде прозорим у відносинах щодо можливих ризиків та перспектив вашої справи;
  • Співпраця: Необхідно, щоб кримінальний адвокат був готовий вислухати Вас, враховуючи вашу думку та побоювання на рахунок справи.

У разі, якщо Вас звинувачують у порушенні статті 407 Кримінального кодексу України, ми рекомендуємо звернутися до юридичної компанії "Приходько та партнери", адже наші адвокати мають великий досвід у захисті прав та інтересів клієнтів у кримінальних справах. Наша команда завжди готова докладати максимум зусиль для захисту вашого права на справедливий судовий процес і встановлення обґрунтованості вашої позиції перед правоохоронними органами.

Якщо у Вас залишились запитання, то чекаємо на попередній консультації! Заповніть форму нижче для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 407 ККУ.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація