Адвокат за статтею 201-4 ККУ – Контрабанда підакцизних товарів

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Адвокат за статтею 201-4 ККУ – Контрабанда підакцизних товарів

Час прочитання: 3 хв.

Наприкінці минулого року Верховною Радою України було ухвалено Закон України, який передбачає внесення змін до чинного Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу. Мова йде, зокрема, про процеси  криміналізації контрабанди підакцизних товарів. Отже, статтею 201-4 ККУ встановлюється кримінальна відповідальність за контрабанду всіх підакцизних товарів. Детально про зміни розкажуть наші фахівці – адвокати Приходько та Партнери.

Розпочнемо з того, що будь-яка контрабанда передбачає незаконне переміщення товарів через митний кордон України або поза ним, з приховуванням контрабандних товарів від митного контролю.

Основні зміни, передбачені статтею 201-4 ККУ

Перевезення продукції, небезпечної для життя та здоров’я людей, не має залишатися непоміченим. Злочини такого роду караються достатньо жорстко.  Саме тому в процесі ведення бізнесу не варто намагатися обійти органи контролю. Це допоможе в майбутньому захистити себе від ряду проблем. Однак, якщо вас або вашу компанію підозрюють в контрабанді підакцизних товарів, перше, що потрібно зробити – скористатися допомогою професійних адвокатів.

 

Справи, пов’язані з контрабандою, охоплюють всі незаконні дії з товарами, які були ввезені/вивезені із України в обхід митного контролю. Найбільш суворо карається перевезення таких незаконних речовин, як сильні ліки, наркотики, отрути. Також в цю групу входять боєприпаси, зброя, цінні предмети культури та ін.

Для початку нагадаємо, що

підакцизна продукція (товари) – це товари, на які Податковий кодекс України встановлює ставки акцизного  податку.

Серед переліку підакцизних товарів:

  • Алкогольні напої.
  • Вироби з тютюну.
  • Пальне та похідні з нього.
  • Електрична енергія.
  • Транспортні засоби (автомобілі, мотоцикли, причепи та ін.).

Відповідно до внесених законодавчих змін за контрабанду підакцизних товарів, тобто, за переміщення поза/через митний кордон України підакцизних товарів (виключення – електрична енергія) на суму, яка перевищує 757 тисяч гривень

Покарання за статтею 201-4 ККУ:

  • Конфіскація товарів, які використовувалися незаконно, в деяких випадках – їх знищення.
  • Штрафні санкції – від 5-ти до 10 тисяч НМДГ.
  • Позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років – при повторному вчиненні злочину.
  • Позбавлення волі на строк від 8-ми до 10-ти років – якщо товари були вжиті у справі, в якій були зафіксовані випадки отруєння людей чи їх смерті.

Таким чином, міра покарання за статтею 201-4 ККУ залежить від тяжкості злочину та додаткових факторів, які можуть вплинути на хід справи.

Допомога професійних адвокатів за статтею 201-4 ККУ

Майже всі справи, пов’язані з контрабандою, вирішуються за допомогою суду. Якщо людина сама здала продукцію, зізналася у вчиненні правопорушення, покарання може пом’якшено або справа може бути навіть врегульована в досудовому порядку. Досудовим розслідуванням контрабанди підакцизних товарів займаються представники органів Бюро економічної безпеки України.

 

Отже, кожен випадок розглядається в індивідуальному порядку. Все залежить від наявних обставин та поведінки обвинуваченого. В будь-якому випадку без допомоги кваліфікованих фахівців не обійтись. Адвокати Приходько та Партнери мають великий практичний досвід у справах, які пов’язані з контрабандою та можуть знайти рішення навіть в найскладніших ситуаціях. Підтвердження цього – сотні успішних судових справ.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 201-4 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація