• Prikhodko&Partners
 • Ми і ЗМІ
 • Ми і ЗМІ
 • Стаття Адвокат за статтею 199 ККУ – Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів
Адвокат за статтею 199 ККУ – Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів

"Ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час!"

Горелик Євген Борисович
E-mail
gorelik@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-49

Адвокат спеціалізується на стягненні заборгованості та виконанні судових рішень.

Зв'язатися зараз

Адвокат за статтею 199 ККУ – Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів

Час прочитання: 2 хв.

В статті 199 ККУ розкрито причини чому за підроблення грошей та цінних паперів передбачена сурова відповідальність.

Злочини щодо масового друку фальшивих купюр, до прикладу - гривні чи долари, підриває довіру до національної валюти. А від курсу гривні залежить ціна на імпортні товари, комунальні тарифи тощо. Тобто такі злочини можуть спричинити стрімку інфляцію та удар по економіці країни.

Аналогічна ситуація з підробленням державних облігацій, казначейських зобов'язань, векселів. Держава недоотримає кошти від їх реалізації, що позначиться на можливості фінансувати важливі програми та проєкти.

Саме тому закон захищає встановлений порядок грошового обігу та емісії грошових знаків, монопольне право Національного банку на випуск національної валюти, належний обіг іноземної валюти в Україні згідно з міжнародними угодами.  

Які дії підпадають під статтю 199 ККУ?

Під кримінальну відповідальність за статтею 199 КК підпадають будь-які дії з підробленими:

 • банкнотами та монетами гривні
 • іноземними банкнотами та монетами  
 • державними цінними паперерами на папері
 • білетами державної лотереї

При цьому не має значення, наскільки якісна підробка - навіть часткова імітація вважається злочином. 

Караються виготовлення, зберігання, купівля, переміщення, ввезення та збут фальшивок. Злочинцями можуть бути лише фізичні осудні особи від 16 років, які діяли умисно.

Який термін покарання передбачено статтею?

За такі дії передбачено від 5 до 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна в залежності від обставин: повторність, група осіб або великий розмір підробки.

Важливо запам’ятати! Норми статті 199 КК України існують для захисту грошового обігу та фінансової безпеки держави від злочинних посягань. Адже поширення фальшивих грошей та цінних паперів несе реальну загрозу для економіки країни.

Необхідність залучення адвоката

Якщо вам інкримінують злочин, передбачений статтею 199 Кримінального кодексу України, то необхідно негайно звертатись за допомогою до спеціалізованих адвокатів. Справи про виготовлення, зберігання, збут підроблених грошей, цінних паперів є вкрай складними та потребують залучення досвідчених правників, адже:

 1. Провадження у справах за статтею 199 ККУ вимагають ретельного вивчення численних матеріалів справи, висновків експертиз, що потребує глибоких юридичних знань та практичного досвіду.
 2. Ефективний захист у таких справах передбачає розробку виваженої правової позиції та стратегії на основі всебічного аналізу доказової бази з метою їх потенційного спростування або пом'якшення покарання.
 3. Слідчі органи часто застосовують широкий арсенал процесуальних дій, обмежуючи права підозрюваних/обвинувачених, а тому професійний адвокат має захистити їхні законні інтереси.
 4. Успішне відстоювання правової позиції у суді вимагає від захисника не лише юридичної грамотності, а й ораторських здібностей, навичок збирання та аналізу доказів тощо.

Саме тому у випадку інкримінування злочину за статтею 199 КК України потрібно невідкладно звернутися за юридичною допомогою до компанії "Приходько та партнери", адвокати якої мають багаторічний успішний досвід захисту у провадженнях.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація