Адвокат у кримінальній справі про спричинення тілесних ушкоджень – ст. 121, 122, 123, 124, 125 , 126, 127, 128, 129 ККУ

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Адвокат у кримінальній справі про спричинення тілесних ушкоджень – ст. 121, 122, 123, 124, 125 , 126, 127, 128, 129 ККУ

Час прочитання: 3 хв.

Нанесення тілесних ушкоджень – компонент, який дуже часто зустрічається у кримінальних справах.  Це протиправне необережне або умисне заподіяння шкоди здоров’ю або навіть життю іншої людини. Ця шкода полягає в порушенні фізичної функції тканин або анатомічної цілісності органів тіла людини. Відповідно до чинного законодавства, всі тілесні ушкодження можна розділити на декілька груп: легкі, середньої тяжкості та тяжкі тілесні ушкодження. В цій статті ми розглянемо особливості кримінальних справ, які супроводжуються спричиненням тілесних ушкоджень. Для початку зазначимо, що це один із напрямків діяльності адвокатів нашого юридичного бюро Приходько та Партнери.

 

Відповідальність за статтями 121-129 ККУ

Для початку визначимо об’єктивну та суб’єктивну сторону злочину. Об’єктом злочину являється здоров'я людини. Злочинні дії представлені у формі дії або бездіяльності:

  • Дія – застосування психічного або фізичного впливу з використанням різних засобів та знарядь.
  • Бездіяльність – не вчинення підозрюваним дій, які могли б запобігти заподіянню серйозної шкоди чужому здоров’ю.

Окрім цього, будь-яка кримінальна справа цієї категорії має свої наслідки, тобто, заподіяння шкоди здоров’ю людини.

Суб’єктом злочину являться осудна особа (тобто, особа, якій виповнилося 14 років). Суб’єктивну сторону злочину можна сформулювати таким чином: умисна вина обвинуваченого, тобто, особа чітко усвідомлює, що її дії можуть заподіяти шкоду здоров’ю та життю потерпілого. При цьому мотиву відводиться дуже важливе значення. Розглянемо це на прикладі деяких з перелічених вище статей.

Стаття 121 ККУ

В цій статті мова йде про навмисне нанесення ушкоджень. При відсутності ознак, які посилюють відповідальність, за цією статтею передбачено позбавлення волі до 8-ми років. Міра покарання багато в чому залежить від наявності обтяжуючих обставин:

  • Застосування зброї.
  • Потерпілий – недієздатна або малолітня особа.
  • Дії обвинуваченого вирізняються особливою жорстокістю.
  • Причини насильства – політична, релігійна чи расова ненависть.

Якщо побої і поранення призвели до смерті потерпілого, міра покарання – до 10-ти років позбавлення волі.

 

Стаття 123 ККУ

В цій статті мова йде про нанесення серйозної шкоди здоров’ю в стані афекту. Що стосується стану афекту, чинне українське законодавство достатньо поблажливе до обвинувачених. Наприклад, серед пом’якшувальних факторів – сильне емоційне переживання, яке стало головним приводом до скоєння злочину. Залежно від тяжкості злочину, обвинувачений може бути позбавлений волі строком до 2-х років. Окрім цього, судове рішення може обмежитися призначенням примусових/виправних робіт.

Стаття 124 ККУ

В цій статті визначається відповідальність за тяжкі тілесні ушкодження, вчиненні через перевищення допустимої самооборони. Покарання за вчинення цього злочину – аналогічне статті 123 КК України.

Допомога професійних адвокатів за статтями 121-129 ККУ

Якщо вас або ваших близьких обвинувачують за статтями 121-129 КК України, перше, що потрібно зробити – звернутись за допомогою до професійних адвокатів. Фахівці Приходько та Партнери зможуть вибудувати ефективну стратегію захисту. За необхідності ми зможемо подати клопотання, підготувати документи для проведення додаткових експертиз.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката у кримінальних справах про спричинення тілесних пошкоджень заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація