Адвокат стаття 192 КК України – Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Адвокат стаття 192 КК України – Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою

Час прочитання: 2 хв.

Багато хто знайомий з таким видом злочину, як шахрайські дії. Непоодинокими являються випадки, коли майнова шкода була заподіяна шляхом обману або зловживання довірою. Ці шахрайські дії визначені статтею 192 КК України. Якщо Вам потрібен адвокат за цією статтею, звертайтесь до фахівців нашої юридичної компанії Приходько та Партнери.

Складові злочину за статтею 192 КК України

Складність правопорушення за статтею 192 КК України – заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою полягає в тому, що даний злочин дуже важко розмежувати від звичайного шахрайства. Саме тому перед кваліфікацією діяння особи, яка вчинила ті чи інші шахрайські дії, варто розібрати кожен з випадків в індивідуальному порядку. Дуже важливим являється спосіб скоєння правопорушення. Це його об’єктивна складова і, одночасно, обов’язковий елемент правопорушення за статтею 192 КК України. В деяких випадках дії правопорушника можуть кваліфікуватися зовсім за іншою статтею, як шахрайські дії.

Що ж таке обман та зловживання довірою за вказаною статтею? Обман – свідоме донесення до потерпілого завідомо невірогідної інформації. Також мова може йти про спотворення інформації, приховування фактів і обставин, які обов’язкові до оголошення.

Зловживання довірою полягає у несумлінному використанні наявних взаємин з потерпілим або застосуванні непоінформованості потерпілого на свою користь в певних фактах та подіях.

Адвокат стаття 192 КК України - Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою - urb 9479

Предмет правопорушення – майно, послуги або дії, які мають виражений майновий характер. Головна умова – вартість цих вимог повинна мати грошовий еквівалент.

Суб’єктивна сторона правопорушення за статтею 192 КК України – прямий умисел. Тобто, правопорушник свідомо заподіює потерпілому майнової шкоди на основі зловживання довірою або обману.

Основні і обов’язкові ознаки суб’єктивної сторони:

  • Корисливий мотив.
  • Бажання отримати матеріальну вигоду.

Суб’єктом правопорушення виступає фізична особа, якій на момент вчинення протиправних дій виповнилося 16 років.

Відповідальність, передбачена статтею 192 КК України

В статті 192 КК України закріплено відповідальність за заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою. За цей кримінальний проступок правопорушник може отримати наступне покарання:

  • Грошовий штраф.
  • Виправні роботи (до 2-х років).
  • Арешт (до 6-ти місяців).

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Допомога професійних адвокатів за статтею 192 КК України

Правопорушення за статтею 192 КК України належить до кримінальних проступків з високою мірою суспільної небезпеки. Саме тому дуже важливо отримати консультацію та заручитися підтримкою професійних захисників – юристів Приходько та Партнери. Ми маємо великий практичний досвід захисту інтересів підозрюваних за статтею заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою. Адвокати Приходько та Партнери забезпечать комплексний, всебічний підхід до розгляду кримінальної справи та зроблять все необхідне для винесення найбільш м’якого вироку або навіть виправдання.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 192 КК України заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація