Адвокат по статті 411 ККУ – Умисне знищення або пошкодження військового майна

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 411 ККУ – Умисне знищення або пошкодження військового майна

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні достатньо актуальним питанням являється питання військових злочинів. Одна із статей, яка регламентує це питання – стаття 411 Кримінального кодексу України. Мова йде про вчинення умисних дій, пов'язаних із пошкодженням/знищенням військового майна. Якщо Вам потрібна допомога адвоката за цією статтею, фахівці юридичного бюро Приходько та Партнери зможуть захистити Ваші права та інтереси.

 

Склад злочину за статтею 411 ККУ

Детально розглянемо, що являється об'єктом та предметом злочину за статтею 411 ККУ. Об'єкт злочину – особливості зберігання майна, яке належить до військового. Це питання регламентується чинним українським законодавством. Кожен військовослужбовець повинен дбайливо берегти техніку, бойові припаси, зброю та інше військове майно.

Предметом злочину виступає військове майно. До цієї категорії належить будь-який предмет, розміщений  на балансі різних підрозділів Збройних Сил України та інших воєнізованих формувань.

Важливо: власність, яка не стоїть на балансі військової частини, не належить до категорії військової. Саме тому у випадку пошкодження, наприклад, автомобілів, такі дії будуть кваліфікуватися за статтею 194 ККУ.

Ще один важливий момент, на який варто звернути увагу: для кваліфікації дій за статтею 411 ККУ зовсім неважливо, чи належало пошкоджене/знищене майно конкретній військовій частині, де саме проходить свою службу військовослужбовець.

Об'єктивна сторона злочину стосується пошкодження/знищення власності, яка належить Збройним Силам України: бойових припасів, зброї, техніки (військової та спеціальної), засобів пересування чи іншого військового майна.

Важливе питання – встановлення мотиву вчиненого правопорушення. Найчастіше це помста або хуліганські мотиви. Якщо знищення майна передбачає більш серйозні цілі, зокрема, послаблення держави, відповідальність підпадає під іншу статтю ККУ – 113 (диверсія).

Відповідальність за статтею  411 ККУ

Покарання за статтею 411 ККУ, тобто, за вчинення дій з умисного пошкодження/зникнення майна передбачає один із видів покарань:

  • Обмеження по службі – до двох років.
  • Утримання в так званому “батальйоні дисциплінарних стягнень” – до двох років.
  • Позбавлення волі – до трьох років.

Якщо дії, вчинені за статтею 411 ККУ, спричинили тяжкі наслідки (серед них – загибель людей та інші невідворотні наслідки) покарання суттєво збільшується – позбавлення волі строком до 8-ми років. Такий злочин буде вже стосуватися категорії особливо тяжких правопорушень.

Важливо: на кваліфікацію правопорушення ніяк не впливає ступінь пошкодження майна. Єдине виключення – заподіяння військовій частині серйозної матеріальної шкоди в результаті пошкодження майна (частина друга статті 411 ККУ).

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Допомога адвоката за статтею 411 ККУ

Для початку зазначимо наступне: сам факт вчинення правопорушення за статтею 411 ККУ, не свідчення того, що злочин розкритий. Для встановлення винуватості особи знадобиться проведення різноманітних слідчих дій. Тобто, представники правоохоронних органів мають надати незаперечні докази того, що особа причетна до вчинення конкретних дій, зазначених в статті 411 ККУ.

 

Для доведення власної невинуватості варто заручитись підтримкою професійних юристів. Адвокати Приходько та Партнери мають необхідний досвід в сфері подібних справ. Ми докладемо всіх необхідних зусиль та використаємо ефективний інструментарій для доведення Вашої невинуватості. Такого результату ми досягаємо ще на етапі досудового розслідування. Таким чином, не знадобляться тривалі судові процеси. Індивідуальний підхід до кожної конкретної справи – запорука багаторічного успіху нашого юридичного бюро.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 411 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація