Фото: Адвокат по статті 371 ККУ –  Завідомо незаконне затримання, привід, арешт або тримання під вартою

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

E-mail
kovalev@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 371 ККУ – Завідомо незаконне затримання, привід, арешт або тримання під вартою

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні затримання являється одним із найбільш поширених способів зловживання правами кожної людини. Достатньо часто представники правоохоронних органів переходять межу Закону, яка визначена чинним Кримінально-процесуальним законодавством. Головне, що вони порушують – право на недоторканність кожної особи та невід’ємну свободу. В цій статті ми поговоримо про склад злочину та відповідальність за статтею 371 ККУ. В основі цієї статті наступні дії: протизаконне затримання, привід, арешт або тримання під вартою. Якщо Вам або Вашим близьким потрібен адвокат за цією статтею, фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери готові Вам в цьому допомогти.

Чи можна розцінювати дії представників ТЦК за статтею 371 ККУ?

Чинним законодавством регламентовано, що військова служба та мобілізація мають відбуватися у відповідності до дійсних норм. Однак, дуже часто трапляються ситуації, коли представники ТЦК незаконно затримують чоловіків мобілізаційного віку на вулицях. Після цього їх доставляють в ТЦК та примушують проходити ВЛК, підписуючи відповідні документи.

Для початку роз’яснимо, чи мають вони на це право. Затримання на вулиці може здійснюватись правоохоронцями тільки за умов, коли чоловік вже отримав повістку та не з’явився до ТЦК. При цьому представники ТЦК вже мали оформити документи щодо порушення чинного законодавства про мобілізацію та військовий облік (мова йде про статтю 210 КУпАП), відправивши відповідну вимогу до поліції. Тобто, затримання здійснюється тільки за наявності матеріалів, які підтверджують, що особою було вчинене вказане вище адміністративне правопорушення. Без вимоги не мають права затримувати. 

Фото Адвокат по статті 371 ККУ

Якщо Вас намагаються затримати, не виконуйте це незаконне розпорядження, не погоджуйтесь їхати до поліції чи ТЦК у разі відсутності необхідних документів. У випадку, якщо Вас, все-таки, затримали, перше, що потрібно зробити, викликати поліцію. Також необхідно заручитись підтримкою адвоката. Адвокат буде вимагати реєстрації заяви про вчинення злочину за статтею 371 ККУ. Ця заява має бути внесена до ЄРДР. Після отримання заявником витягу розпочинається етап досудового розслідування. 

Таким чином, варто пам’ятати про те, що Конституцією України гарантовано базові права для кожного громадянина навіть в умовах воєнного стану, а саме: заборона на обмеження прав на особисту недоторканність та свободу (стаття 29 КУ). 

Яка відповідальність передбачена за статтею 371 ККУ?

Міра відповідальності за статтею 371 ККУ залежить від вчинених злочинних дій:

  • Незаконний привід або законне затримання – обмеження волі строком до 3-х років, заборона на певну діяльність.
  • Незаконне тримання під вартою або незаконний домашній арешт – обмеження волі строком до 5-ти років.
  • Вчинення дій за статтею 371 ККУ, які призвели до тяжких наслідків – позбавлення волі строком до 10-ти років. 

Фото Адвокат по статті 371 ККУ

Допомога адвоката за статтею 371 ККУ

Якщо проти Вас або Ваших близьких вчинили дії, пов’язані із незаконним затриманням, приводом, арештом або триманням під вартою, варто дотримуватися наступного алгоритму дій:

  • Повідомити про факт затримання родичів. 
  • Заручитись підтримкою професійних адвокатів.
  • До приїзду адвоката не підписувати жодних документів.

Адвокати нашого юридичного бюро Приходько та Партнери здійснюють захист інтересів та законних прав кожного нашого клієнта. Ми надаємо висококваліфіковану допомогу в режимі 24/7 в офлайн та онлайн режимах. Наші адвокати зроблять все можливе для дотримання основ чинного законодавства. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 371 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики кримінального права

E-mail
kovalev@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація