• Prikhodko&Partners
 • Ми і ЗМІ
 • Ми і ЗМІ
 • Стаття Адвокат по статті 286 ККУ – Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
Фото: Адвокат по статті 286 ККУ – Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 286 ККУ – Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Час прочитання: 3 хв.

Достатньо часто в ДТП завдається збитків не тільки майну, а й здоров'ю його учасників. Розслідують ДТП представники Національної поліції у межах кримінального провадження. Адвокати Приходько та Партнери захищають інтереси клієнтів за статтею 286 ККУ. Це можуть бути як винуватці аварії, так і потерпілі.

 

Відповідальність за статтею 286 ККУ

Міра відповідальності за статтею 286 ККУ залежить від вчиненого правопорушення:

 • Штрафні санкції — до 5000 НМДГ, виправні роботи — до 2-х років, арешт — до 6-ти місяців, обмеження волі — до 3-х років — порушення ПДР, яке призвело до спричинення потерпілому тілесних ушкоджень середньої тяжкості.
 • Позбавлення волі — до 8-ми років, позбавлення права керувати транспортними засобами — до 3-х років — порушення ПДР, яке призвело до спричинення потерпілому тяжких тілесних ушкоджень або смерті.
 • Позбавлення волі — до 10-ти років, позбавлення права керувати транспортними засобами — до 3-х років — порушення ПДР, яке призвело до загибелі кількох осіб.

Відповідальність за статтею 286 ККУ

Формування стратегії захисту за статтею 286 ККУ

Після того, як наші адвокати проаналізують ситуацію, яка склалась та попрацюють над доказовою базою, розпочинається формування стратегії захисту за статтею 286 ККУ. Якщо мова йде про захист підозрюваного, можливі наступні стратегії:

 • Закриття справи. В деяких випадках є можливість закриття кримінального провадження через те, що відсутній склад злочину.
 • Примирення з потерпілим.
 • Лінія захисту, яка передбачає мінімізацію покарання.

На попередній консультації наші адвокати пояснюють клієнтам ризикованість та перспективність кожної із вказаних вище стратегій захисту. На основі об'єктивної картини ми обираємо найбільш оптимальну з них.

 

Більш детально розглянемо процедуру, за якої можливе примирення з потерпілим. Умовами для можливості звільнення від відповідальності за статтею 286 ККУ на цій підставі являються:

 • Відсутність у підозрюваного попередніх судимостей.
 • Нанесення потерпілому ушкоджень, які мають середню тяжкість.
 • Винуватець аварії не знаходився в стані алкогольного сп'яніння.
 • Повне відшкодування матеріальної та моральної шкоди, нанесеної потерпілому.

Сторони, які можуть «запустити» процедуру примирення: потерпілий, підозрюваний, адвокат. Після досягнення бажаної консолідації дій сторони звертаються до представника слідчих органів із заявою. Саме на підставі заяви прокурор готує клопотання. Це клопотання стане основою для майбутнього судового засідання щодо закриття кримінальної справи.

Складом злочину за статтею 286 ККУ являється:

 • Порушення водієм ПДР, яке призвело до ДТП.
 • Наявність у потерпілого тілесних ушкоджень середньої тяжкості або тяжких ушкоджень, які призвели до смерті.
 • Наявність причинно-наслідкового зв'язку між порушеннями ПДР та наслідками.

Якщо в процесі розгляду справи буде доведено відсутність одного із зазначених елементів, справу буде закрито. Особливо це стосується справ, коли сам пішохід (потерпілий) порушив правила ПДР або у водія не було технічної можливості уникнути наїзду на пішохода.

Формування стратегії захисту за статтею 286 ККУ

Що стосується захисту потерпілого в ДТП, ми відштовхуємося від цілей клієнта:

 • Притягнення підозрюваного до кримінальної відповідальності з отриманням максимального покарання.
 • Ведення переговорів для отримання максимальної компенсації збитків.

Адвокати Приходько та Партнери докладуть всіх необхідних зусиль для виправдання особи, яку обвинувачують за статтею 286 ККУ або значної мінімізації покарання.
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 286 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація