Фото: Адвокат по статті 255 ККУ – Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній

«Ми гарантуємо Вам якісний та професійний захист у кримінальному провадженні!»

Звоненко Олена Олександрівна
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 255 ККУ – Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній

Час прочитання: 3 хв.

В Кримінальному кодексі України, майже в кожній статті зазначено, що попередня групова змова – обтяжуюча кваліфікуюча обставина. Групова змова передбачає участь 2-х та більшої кількості осіб. Це можуть бути, наприклад, організатор та виконавець протиправних дій, виконавці та ін. Якщо Вам потрібен адвокат за статтею 255 Кримінального кодексу України, фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери допоможуть Вам відстояти власні права та інтереси.

 

Нормативна база за статтею 255 ККУ

Для початку визначимо, що таке злочинна група. Це дві та більше осіб, які разом вчинили неправомірне діяння. Що стосується організованого угрупування, це стійке об’єднання трьох та більшої кількості співучасників.  В складі злочинної організації – 5 та більше осіб, які:

 • Скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини.
 • Управляють чи координують протиправну діяльність інших суб’єктів.
 • Забезпечують функціонування кримінальної організації.

Якщо особа перебуває у складі злочинної спільноти, кримінальне покарання може їй загрожувати у той момент, коли обвинувальний вирок буде винесений всім іншим учасникам кримінального провадження. Це може бути, наприклад, стаття за замовне вбивство, теракт, викрадення людини, крадіжку та ін.

Об’єктом зазіхань за цією статтею являється суспільна безпека. Вказані вище кримінальні формування займаються розробкою та здійсненням тяжких чи особливо тяжких злочинів. Найчастіше такі злочини потенційно загрожують особистій свободі, здоров’ю,  а в деяких випадках і життю особи. Подібні дії можуть підривати авторитет органів державної влади, завдавати шкоди соціальній та економічній стабільності.

Об’єктивною стороною злочинних дій за статтею 255 ККУ являються:

 • Організація злочинної групи.
 • Здійснення управління такою групою або її частиною.
 • Участь в злочинній організації.

Суб’єктивною стороною злочинних дій за вказаною статтею являється наявність прямого умислу. Тобто, винний у вчиненні злочинних дій має усвідомлювати наслідки створення, управління чи участі в незаконному формуванні, яке націлене на порушення чинного кримінального законодавства.

Суб’єктом за статтею 255 ККУ виступає будь-яка судна особа, якій виповнилось 16 років.

Консультація адвоката по статті 255 ККУ

Відповідальність за статтею 255 Кримінального кодексу України

Для того, щоб притягнути до відповідальності за статтею 255 ККУ, не обов’язково чекати, щоб злочинний умисел було втілено в життя організованою групою. Достатньо довести причетність до такої організації:

 • Позбавлення волі строком від 5-ти до 12-ти років з конфіскацією майна – участь у діяльності злочинної організації.
 • Позбавлення волі строком від 7-ми до 12-ти років з конфіскацією майна – створення або керівництво злочинною організацією.

Якщо в процесі створення злочинної спільноти було використане службове становище посадової особи, передбачено наступну відповідальність:

 • Позбавлення волі строком від 8-ми до 13-ти років з конфіскацією майна.
 • Позбавлення волі строком від 10-ти до 15-ти років з конфіскацією майна – створення/управління злочинною громадою.
 • Позбавлення волі строком від 12-ти до 15-ти років з конфіскацією майна – за організацію злочинної групи «злодієм в законі».

 

Допомога адвоката за статтею 255 ККУ

Єдиний варіант зменшити міру покарання за статтею 255 ККУ – співпраця з представниками правоохоронних органів. Для цього потрібно:

 • До вручення підозри, добровільно повідомити правоохоронців про створення/участь в злочинному угрупуванні.
 • Активне сприяння розкриттю злочинних дій.

Важливо: керівники та організатори злочинних структур не можуть скористатися вказаною вище нормою. На всіх інших підозрюваних поширюється презумпція невинуватості. Вона діє до того моменту, як обвинувальний вирок набуде своєї чинності. Кожний конкретний випадок адвокати Приходько та Партнери розглядають в індивідуальному порядку та формують ефективну стратегію захисту.

Адвокат по статті 255 ККУ

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 255 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація