• Prikhodko&Partners
  • Ми і ЗМІ
  • Ми і ЗМІ
  • Стаття Адвокат по статті 201-2 ККУ – Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги
Фото: Адвокат по статті 201-2 ККУ –  Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги

«Ми гарантуємо Вам якісний та професійний захист у кримінальному провадженні!»

Звоненко Олена Олександрівна

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 201-2 ККУ – Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги

Час прочитання: 3 хв.

Ще на початку повномасштабної війни в законодавцями було внесено поправки до Закону, пов’язаного з відповідальністю за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану. І це, дійсно, дуже важливо. Після 24 лютого 2022 року наша держава почала отримувати активну допомогу від держав-партнерів. Важлива умова – допомога має обов’язково доходити до набувачів. Однак, через деякий час виявилось, що  процес отримання донорської допомоги супроводжується багатьма скандалами та корупційними схемами. Законодавчо такі дії регламентуються статтею 201-2 Кримінального кодексу України. Якщо Вас обвинувачують за цією статтею, обов’язково заручіться підтримкою професійних адвокатів. В цьому Вам допоможуть фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери.

Стаття 201-2 ККУ: адміністративна та кримінальна відповідальність

Законом передбачається настання адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконний продаж предметів (товарів) гуманітарної допомоги. 

В процесі отримання та реалізації гуманітарної допомоги передбачена участь наступних суб’єктів:

  • Донори.

Донорами з надання благодійної допомоги виступають як юридичні, так і фізичні особи. 

  • Отримувачі гумдопомоги 

Серед отримувачів допомоги від донорів можуть бути представники  громадських, благодійних, юридичних організацій та ін. 

  • Набувачі міжнародної допомоги від донорів 

До цієї категорії належать не тільки юридичні, а й фізичні особи, які зацікавлені в отриманні благодійної допомоги. 

Адвокат по статті 201-2 ККУ

Суб’єктом злочину за статтею 201-2 ККУ являються отримувачі благодійної допомоги. Однак, тут наявна деяка проблема: відповідно до законодавчої традиції України, яка регламентує надходження гуманітарної допомоги, в якості отримувачів можуть виступати виключно юридичні особи. 

Однак, відповідно до статті 18 ККУ, суб’єкт кримінального правопорушення – фізична особа, яку обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення. Вона має бути осудною. Отже, тут вже прослідковується певна невідповідність. 

Окрім цього, не достатньо роз’яснено кваліфікаційні характеристики (наприклад, зазначення суми збитків, з яких вводиться в дію кримінальна відповідальність за вчинення протиправних діянь). 

Більш детально розглянемо відповідальність, яка передбачена статтею 201-2 ККУ:

  • Штрафні санкції –  від 2000 до 3000 НМДГ. Строком до 2-х років обмежуються виправні роботи, а обмеження волі складає до 4-х років.

Зазначена вище відповідальність загрожує особам за продаж складових донорської допомоги. 

  • Позбавлення волі строком від 3-х до 5-ти років, позбавлення права на заняття певною діяльністю – до 3-х років. 

Ті самі дії, вчинені службовою особою чи групою осіб за попередньою змовою. 

  • Позбавлення волі строком від 5-ти до 7-ми років, позбавлення права на заняття певною діяльністю – до 3-х років, конфіскація майна.

Вказана вище відповідальність передбачена за вчинення злочину в особливо великому розмірі, групою осіб, під час дії воєнного або надзвичайного стану. 

Допомога адвоката за статтею 201-2 ККУ

Залучення адвоката у справах, пов’язаних з незаконним використанням гуманітарної допомоги, допоможе уникнути свавілля з боку представників правоохоронних органів. Окрім цього, в більшості випадків можна досягти повного закриття справи за статтею 201-2 ККУ та виправдання підозрюваного/обвинуваченого. 

Адвокат по статті 201-2 ККУ

Наші адвокати також допоможуть вирішити питання взаємодії зі слідчими, потерпілими, свідками, представниками правоохоронних органів. Якщо Вашу справу вже було передано до суду, ми зможемо якісно захистити Ваші інтереси. Запорука нашого багаторічного успіху – індивідуальний підхід до кожної конкретної справи. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката по статті 201-2 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація