Фото: Адвокат по статті 191 ККУ – Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 191 ККУ – Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Час прочитання: 3 хв.

Однією з найпоширеніших статей, пов'язаних з корупційними правопорушеннями, являється стаття 191 Кримінального кодексу України. Суб'єктами правопорушення являються не тільки службові особи, а й ті, хто не має відповідних повноважень в зв'язку з посадою, яку вони займають. Наприклад, відповідати за статтею 191 ККУ можуть експедитори, водії, касири, які несуть матеріальну відповідальність за майно, ввірене їм власниками цього майна. Якщо Вас підозрюють за статтею 191 ККУ, необхідно одразу проконсультуватись з професійними адвокатами. Фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери мають необхідний практичний досвід у кримінальних провадженнях за цією статтею.

Яка відповідальність передбачена статтею 191  ККУ? 

В залежності від тяжкості вчиненого злочину визначається різне покарання:

  1. Обмеження/позбавлення волі (строк — до 12-ти років).
  2. Штрафні санкції.
  3. Виправні роботи.
  4. Конфіскація майна.
  5. Позбавлення права на проведення певної професійної діяльності.

аудит бухобліку

Особливості кримінального провадження за статтею  191 ККУ

Для початку розглянемо трактування базових понять за цією статтею, а саме: привласнення та розкладання чужого майна, зловживання особою власним службовим становищем. Вони мають суттєві відмінності. 

Розпочнемо з терміну “привласнення”. Суть цієї протизаконної дії полягає в безоплатному незаконному утриманні майна, яке було ввірене підозрюваному. Протиправні дії полягають у тому, що не виконуються вимоги  повернення майна законному власнику в певні терміни. 

Що стосується розтрати — це також безоплатне відчуження без законних на це підстав, витрачення, використання ввіреного майна. Про що йде мова? Це використання, продаж, експлуатація, передача третім особам, дарування та ін.). Розтрата в більшості випадків — це наступний етап після проведення дій з привласненням.

Ще одним способом привласнення майна третіх осіб являється зловживання посадовим становищем. Це саме той спосіб заволодіння майном, який полягає в порушенні своїх повноважень та використанні різноманітних функцій (адміністративних, розпорядчих, організаційних та ін.). В цьому випадку особа дає вказівку щодо безоплатного та незаконного використання в той чи інший спосіб чужого майна. 

Допомога професійних адвокатів за статтею 191  ККУ

Якщо Вас або Ваших близьких обвинувачують за статтею 191 ККУ рекомендуємо Вам ще на етапі досудового розслідування заручитись підтримкою професійних адвокатів. Це запорука надання ефективного захисту. Саме від дій адвоката буде залежати, наскільки безпроблемним для Вас буде етап досудового розслідування і яким буде його кінцевий результат: чи дійде ця справа до суду, яким буде вирок, які є шанси на оскарження вироку в майбутньому та ін. 

Адвокати нашого юридичного бюро Приходько та Партнери, завдяки власному багаторічному досвіду знають, яким має бути якісний захист. По-перше, ми з'ясуємо, чи взагалі правомірно Вам було винесено звинувачення за статтею 191 ККУ. По-друге, наші адвокати проаналізують посадову інструкцію з прописаним переліком Ваших повноважень. 

Приходько та партнери

Також зазначимо, що відповідно до нещодавніх змін в Кримінальному кодексі, особа вважається винною за статтею 191 ККУ, якщо вона визнає факт зловживання власними повноваженнями.  Цей вид правопорушення належить до корупційних злочинів, а тому відсутня можливість “умовного” строку покарання або повне виправдання за цією статтею. Ми докладемо всіх необхідних зусиль для якісного захисту інтересів кожного нашого клієнта! 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 191 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація