Фото: Адвокат по статті 162 ККУ – Порушення недоторканності житла

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 162 ККУ – Порушення недоторканності житла

Час прочитання: 3 хв.

Для кожної людини житло — така ж базова річ, як їжа та одяг. Це невід'ємна складова особистого життя людини. Кожен з нас має бути захищений від оприлюднення фактів особистого життя. Це неможливо без поваги до гідності кожної людини. Найбільш влучно розкриває зміст важливості захисту власного житла вислів “Мій дім — моя фортеця”. Недоторканність житла регламентована міжнародними правовими актами. Якщо Вам потрібна допомога адвоката за статтею 162 ККУ, фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери готові Вам в цьому допомогти.

 

Особливості правопорушення за статтею 162 ККУ

Як було вказано вище, захист житла від проникнення гарантується на законодавчому рівні. Проведення обшуку або огляду приватної власності здійснюється виключно на основі рішення суду.

Більш детально розглянемо склад злочинних дій за статтею 162 Кримінального кодексу України. Це, передусім, здійснення огляду чи обшуку житла без законних на це підстав.

Об'єктивною стороною злочину являється сам факт здійснення огляду приватної власності без підстав, передбачених чинним законодавством. Суб'єктивна сторона полягає в наявності умислу. При здійсненні незаконного огляду чи обшуку особа має на 100% усвідомлювати незаконність власних дій.

Відповідальність, передбачена статтею 162 ККУ   

Статтею 162 ККУ передбачена наступна відповідальність: від грошового штрафу до обмеження волі. Якщо, наприклад, ці дії були вчинені службовою особою або з застосуванням насилля, в таких випадках можна отримати ув'язнення строком до 5-ти років.

Отже, злочин за статтею 162 ККУ має дві кваліфікуючі ознаки:

  • Вчинення злочинних дій службовою особою.
  • Вчинення із застосуванням насильницьких дій (або з їх погрозою).

Щодо визначення в даному випадку службової особи, це особа, яка не має повноважень на здійснення обшуку або проникнення в житло. Також мова може йти про особу, яка уповноважена здійснювати дії, пов'язані з проникненням в чуже житло, але немає на руках судового рішення, передбаченого чинним законодавством.

Є випадки, коли проникнення в житло являється нагальним та має законні підстави. Серед таких випадків:

  • Безпосереднє переслідування особи, яку підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення.
  • Порятунок життя людей та майна.

 

Адвокат за статтею 162 ККУ

На жаль, в Україні порушення права на недоторканність житла — поширене явище. Далеко не у всіх випадках правоохоронна система може заахистити права потерпілих через відсутність прямих доказів та ін.

Судова практика свідчить про те, що велика кількість справ цієї категорії закінчується винесенням обвинувальних вироків. Головні докази за статтею 162 ККУ — свідчення потерпілого та прямих свідків. Окрім цього, під час огляду місця події фіксується спосіб та час проникнення в житло.

Приходько и партнеры

Адвокати нашого юридичного бюро Приходько та Партнери мають великий досвід в захисті клієнтів від кримінальних звинувачень за статтею 162 ККУ.

Коли особу обвинувачують у проведенні незаконного  огляду/обшуку, вона має право на захист своїх інтересів в судовому порядку. Також важливо зазначити наступне: саме адвокат гарантує належний правовий захист та використовує весь необхідний інструментарій для захисту інтересів свого клієнта.

Адвокати Приходько та Партнери:

  • Перевірять законність проведення огляду/обшуку приватної власності, наявність відповідного рішення суду.
  • Представляють інтереси кожного клієнта під час розгляду справи в суді.
  • Вивчають доказову базу.
  • Захищають права клієнта на всіх етапах кримінального провадження.
  • У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 162 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація