Адвокат по ст. 263. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами

"Іноді право - це більш мистецтво, ніж сухий закон."

Хижняк Ксенія Олександрівна
E-mail
khyzhniak@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Юристка, спеціалізується на кримінальному, міжнародному кримінальному праві та міжнародному праві людини.

Зв'язатися зараз

Адвокат по ст. 263. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами

Час прочитання: 3 хв.

В Україні кожна людина має право на придбання зброї для занять спортом, полюванням чи для самооборони. Однак, щоб вільно користуватися тією чи іншою зброєю необхідно обов'язково отримати відповідний дозвіл. За незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами передбачена кримінальна відповідальність. Мова йде про статтю 263 Кримінального кодексу України. Якщо Вас або Ваших близьких обвинувачують за цією статтею, фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери допоможуть Вам вибудувати правильну лінію захисту.

 

Відповідальність за статтею 263 ККУ

Нелегальне поводження зі зброєю в сучасних реаліях – це дії, які спрямовані на порушення правил, встановлених наказами МВС (зокрема, наказом №622). На жаль, сучасна законодавча база не враховує всі нюанси обігу зброї. Це безпосередньо впливає на притягнення особи до відповідальності.

Небезпека цього виду злочину полягає у наступному: незаконний обіг зброї, бойових припасів, вибухових пристроїв та речовин в Україні може викликати суттєве зростання злочинів середньої тяжкості та особливо тяжких злочинів.

Більш детально розглянемо питання об'єктивної та суб'єктивної сторони злочину. Об'єкт злочину – громадська безпека, здоров'я та життя людей. Що стосується суб'єктивної сторони, це умисна форма вини, тобто, скоєння злочину відбувається  при повному розумінні та усвідомленні особою протиправності власних дій.

Вогнепальна зброя – це пристрої та пристосування, які призначенні для ураження цілі на відстані механічним шляхом. До категорії холодної зброї належать ріжучі та колючі елементи (кинджали, ножі, мечі, кортики, кастети). Що стосується боєприпасів, це предмети озброєння, які призначені для ураження цілі. В своєму складі вони містять піротехнічні, розривні, метальні заряди або навіть їх поєднання.

Якщо мова йде про незаконне використання холодної зброї, кримінальна відповідальність загрожує особі тільки за виготовлення/носіння/збут такої зброї без дозволу, встановленого законом.

Найсуворіше покарання за статтею 263 ККУ – позбавлення волі. Максимальний  строк позбавлення волі – до 7-ми років. Важливо: в більшості випадків від кримінальної відповідальності звільняється особа, яка добровільно здала зброю представникам правоохоронних органів.

 

Окрім вищевказаного, за цією статтею передбачена також наступна відповідальність:

  • Штрафні санкції.
  • Громадські роботи.
  • Арешт.
  • Перебування у виправній установі.

Допомога  адвокатів нашого юридичного бюро за статтею 263 ККУ

Відповідальність за статтею 263 ККУ наступає лише в тих випадках, коли вина обвинуваченого була доведена в судовому порядку. Саме тому допомога адвоката – надійний спосіб захисту Ваших прав як на етапі досудового розслідування, так і в суді.

Наші адвокати прослідкують за тим, щоб всі документи були правильно оформлені. Якщо будуть виявлені порушення, адвокати Приходько та Партнери зможуть їх оскаржити.

Наприклад, при відсутності чи недостатності відеофіксації неможливо об'єктивно відобразити реальність. Це може стати безпосереднім приводом для зняття наявних звинувачень. Також ми обов'язково проаналізуємо висновки експерта щодо наявності хибних відомостей.

Адвокати Приходько та Партнери чудово знаються на Кримінальному законодавстві та мають значний практичний досвід надання висококваліфікованої правової допомоги.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 263 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
khyzhniak@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Юристка, спеціалізується на кримінальному, міжнародному кримінальному праві та міжнародному праві людини.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація