• Prikhodko&Partners
  • Ми і ЗМІ
  • Ми і ЗМІ
  • Стаття Адвокат по ст. 110, ч.2. – Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України
Адвокат по ст. 110, ч.2. – Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України

"Іноді право - це більш мистецтво, ніж сухий закон."

Хижняк Ксенія Олександрівна
E-mail
khyzhniak@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Юристка, спеціалізується на кримінальному, міжнародному кримінальному праві та міжнародному праві людини.

Зв'язатися зараз

Адвокат по ст. 110, ч.2. – Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України

Час прочитання: 3 хв.

В сучасній Україні дуже актуальні питання, пов’язані з фінансуванням тероризму. Ця тема постійно знаходиться в полі зору міжнародної спільноти. В правовому полі це питання регламентується частиною другою статті 110 Кримінального кодексу України. Однак, справи за цією статтею являються достатньо неоднозначними. Захист інтересів клієнтів за частиною другою статті 110 – один із напрямків професійної діяльності фахівців нашого юридичного бюро Приходько та Партнери. 

Законодавча база питання

Вперше кримінальна відповідальність за частиною другою статті 110 ККУ була встановлена в 2014 році (Закон України № 1533-VII  «Про внесення змін до КК України щодо відповідальності за фінансування сепаратизму»).

Основна мета розробки цього Закону – забезпечення дотримання прав і свобод кожного громадянина України, запобігання сепаратистській діяльності. 

Важливо: кримінально-караним діянням вважається фінансування дій, які були вчинені з метою посягання на територіальну цілісність України. Тобто, мова йде про дії, які учинені задля насильницького повалення конституційно затвердженого державного ладу. 

Стаття 110 частина друга Кримінального кодексу України охоплює специфічний вид пособництва. Саме тому його об’єктивна сторона ускладнюється окремими формами усвідомлення, які мають бути встановлені на етапі досудового розслідування. Тобто, в процесі фінансування антидержавних дій суб’єкт має чітко розуміти, що особи, які виконують вказані дії, чітко усвідомлюють їх наслідки. 

Рапорт на звільнення за станом здоров'я

Таким чином, мова йде про криміналізацію частини другої статті 110 ККУ. Закріплення статті 110-2 ККУ потребує нагального доопрацювання на основі урахування практики його застосування. Зокрема, варто визначити конкретні критерії розмежування для різних виявів фінансування сепаратизму. Це забезпечить вдосконалення норм про кримінальну відповідальність за вказаною вище статтею.

Також варто звернути увагу на момент завершеності злочину за статтею 110-2. Він не пов'язаний тільки із встановленими фактами збирання, передачі чи надання певних активів. Злочин варто вважати закінченим в той момент, коли дії особи безпосередньо викликають ризик насильницького повалення конституційного ладу.

Допомога адвоката за статтею 110, частина друга

Для початку звернемо увагу на те, що головним об’єктом злочину за статтею 110-2 ККУ являються суспільні відносини, які гарантують забезпечення недоторканності та територіальної цілісності України. Як свідчить судова практика, більш ніж 81% справ за цією статтею пов’язані з кримінально-карними діяннями самопроголошених республік на території України. Саме ЛНР та ДНР в Україні вважаються терористичними організаціями. Щодо інших прецедентів за цією статтею, все не так однозначно.  На наш погляд, в частині другій цієї статті є значна прогалина, а саме відсутність державного кордону України як предмету злочинного посягання. 

Якщо Вам потрібна допомога адвокатів за статтею 110-2 ККУ, ми готові Вам допомогти в цьому. 

До кожної конкретної справи ми застосовуємо індивідуальний підхід. Саме цей фактор являється запорукою нашого багаторічного успіху. Наші адвокати проаналізують всі матеріали справи і докладуть необхідних зусиль для  захисту Ваших інтересів. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості адвоката за статтею 110-2 КК України заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
khyzhniak@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Юристка, спеціалізується на кримінальному, міжнародному кримінальному праві та міжнародному праві людини.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація